15 Temmuz’da Tosya’da Düzenlenecek Anma Etkinlikleri Belirlendi

SPONSORLU BAĞLANTILAR

 

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Anma Etkinlikleri için İlçe Tertip Komitesi, Kaymakamımız Deniz Pişkin’in başkanlığında toplandı.

 

15 Temmuz 2016 yılında cereyan eden hain darbe girişimi sonrası Demokrasi ve Milli Birlik Günü ilan edilen 15 Temmuz’u anma etkinlikleri kapsamında ilçemizde düzenlenecek program ve etkinlikler belirlendi. Kaymakamımızın başkanlığındaki Tertip Komitesi tarafından alınan kararlar doğrultusunda Anma Etkinlikleri Programı şu şekilde olacak:

 

-15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü Etkinlikleri kapsamında halkımızın katılımına açık halı saha futbol turnuvası düzenlenecek.

 

-14 Temmuz akşamından itibaren 15 Temmuz günü için tüm kamu kurum ve kuruluşları Türk Bayraklarıyla donatılacak. Tüm etkinliklerde sadece Türk Bayrağı kullanılacak.

 

-Cumhuriyet Meydanında 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü temalı fotoğraf sergisi düzenlenecek.

 

-15 Temmuz Pazartesi günü saat 11.00’da protokol üyeleri, sivil toplum temsilcileri, şehit yakınları, gazilerimiz ve vatandaşların katılımıyla şehitlik ziyareti gerçekleştirilerek Kuran-ı Kerim tilaveti yapılacak ve aziz şehitlerimiz için dua edilecek.

 

– 15 Temmuz Pazartesi öğle namazı öncesi İlçemiz Abdurrezak Caminde şehitlerimizin ruhu için Mevlid-i Şerif okunacak. Öğle namazını müteakip Tosya Kaymakamlığı tarafından Cumhuriyet Meydanı’nda yemek ikramı yapılacak.

 

– 15 Temmuz Pazartesi akşamı 20.00-23.00 saatleri arasında İlçemiz Cumhuriyet Meydanı’nda Demokrasi ve Milli Birlik Günü Programı icra edilecek. Program için meydana Belediye Başkanlığı tarafından ses, ışık ve sahne kurulumu yapılacak.

 

– 15 Temmuz akşamı Cumhuriyet Meydanı’nda gerçekleştirilcek program kapsamında Tosya Türk Tasavvuf Musiki Topluluğu, Tosya Ahi Yaren Mehteran Ekibi ve Tosya Musiki Derneği sahne alacak.

 

-15 Temmuz’u 16 Temmuz’a bağlayan gece yarısı saat 00.13’de tüm camilerimizde sela okunacak.

 

 

 

 

.

 

.

Haber metni ve fotoğraflar Tosya Kaymakamı Sayın Deniz Pişkin’in Facebook sayfasından alınarak sitemizde yayınlanmıştır.

SPONSORLU BAĞLANTILAR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.