Abana Belediyesine Jet Ski (Su Jeti) Alındı

SPONSORLU BAĞLANTILAR

Belediyemiz ilki geçtiğimiz yıl yapılan ve bu yıl 2.’si gerçekleştirilecek olan “Türkiye Su Jeti Şampiyonası 3. Ayak Yarışları”nda ve sahillerimizde “can kurtaran” faaliyetlerinde kullanmak üzere jet ski (su jeti) alarak araç parkımıza ekledi.

.

 

Belediye Başkanımız Rıdvan Oyar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, şampiyona ile eksikliği hissedilen su jetini belediyemizin bünyesine ilave ettiklerini belirtti.

.

Jetin, diğer illerdeki su jeti şampiyonalarının çeşitli ayaklarında da Abana’yı temsil edeceğini ifade eden Başkanımız, “Türkiye Su Jeti Şampiyonası’nın diğer illerimizde düzenlenen yarışlarına Abana’dan katılım sağlayacağız. İlçemizde bu alanda başarı gösteren gençlerimizden bir ekip oluşturarak, şampiyonalarda Abana adını sıkça duyurma hedefindeyiz.” diye konuştu.

.

Belediye Başkanımız Rıdvan Oyar, jetin, “can kurtaran” faaliyetlerinde de aktif görev alacağına dikkati çekerek, “Yaz sezonu süresince yerli ve yabancı turistlerimize ev sahipliği yapan Abana sahillerinde can kurtarma faaliyetlerinde su jeti aktif bir şekilde kullanılacak. Sahillerimizde bu konudaki çalışmalar da hem su jeti hem de zodyak bot ile aralıksız sürdürülecek.” değerlendirmesinde bulundu.

.

90 beygir güce sahip SEA-DOO marka SPARK modeli olan su jeti,  can yelekleriyle ve kask teçhizatıyla donanımlı bir yapıya sahip. Belediyemiz bünyesine eklenen su jeti, önümüzdeki günlerde Abana sahillerindeki görevine başlayacak.

 

.

 

 

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.abana.bel.tr

 

 

.

IMG_6377

SPONSORLU BAĞLANTILAR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.