Abana Ilgaz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi Törenle Açıldı

Abana Ilgaz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin açılışı  Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz tarafından gerçekleştirdi.

 

 
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşının okunmasıyla başlayan açılış törenine Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Abana Kaymakam Vekili Hasan Hüsnü Türker, İnebolu Kaymakamı Abdullah Atakan Atasoy, Abana Belediye Başkanı Altan Erdoğan, Çatalzeytin Belediye Başkanı Musa İhsan Uğuz, İlçe Jandarma Komutanı Kd.Başçavuş Erdal Aksu, İlçe Emniyet Amiri Ferhat Gül,okul yönetimi, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

 

 
Özel sektör de yapmış olsa, Devletimizin her türlü desteği verdiğini ifade eden Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz;” Dünyaya gelirken eşit şartlarda gelmiyoruz. Dünyanın kendi kuralları içerisinde kaderimize yazılmış çizgi çerçevesinde farklı farklı geliyoruz.Ama bu farklılıkları aza indirmek onları geliştirmek ve toplum hayatı içerisinde birbirine eşdeğer hale yaklaştırmaya çalışmakta hepimizin görevi. Eğitim öğretim faaliyeti de bunun en önemli bir aracı ve özel eğitime ve rehabilitasyona ihtiyacı olan çocuklarımızın eğitim imkanlarından, tıpkı diğer çocuklar gibi faydalanması da modern ve gelişmiş bir devletin olmazsa olmazıdır. İletişim sorununu çözmek ondan sonra da kendi ihtiyaçlarını giderebilmek, hatta üretebiliyorsa üretebilir hale getirmek hepimizin boynunun borcudur.Ama devletin yetişebildiği yerlerde devlet, devletin yetişemediği yerlerde de özel sektör bu ihtiyacı karşılayacaktır. Zaten özel sektör yapmışta olsa devletimiz zaten her türlü desteği veriyor. Özel rehabilitasyon merkezimizin Abana’ya ve çevre ilçelerimize hayırlı-uğurlu olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu.

 

 
Öğrencilerin eğitimlerinde en iyi cevabı verecek şekilde tasarlanan ve Abana’nın Konakören Mahallesi, Metin Yuvarlak Sokak, No:11 adresinde iki kat haline inşa edilen Abana Ilgaz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezinde bedensel engelliler, zihinsel engelliler, özel öğrenme güçlüğü, Down sendromu, işitme engelliler, serebral palsi ve otizm (yaygın gelişimsel bozukluk) alanlarında 40 öğrenciye hizmet vermektedir.

 

 
Protokol konuşmaların ardından Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz ve beraberindeki heyet açılış kurdelasını keserek Abana Ilgaz Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nin bölümlerini gezdi ve verilen hizmetler hakkında yetkililerden bilgi aldı.

Kastamonu Valiliği / Basın

 

 

 

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.