Abana Sahilinde Teknik Gezi Yapıldı

SPONSORLU BAĞLANTILAR

Belediye Başkanımız Rıdvan Oyar’ın girişimleriyle, ilçemizin sahil şeridindeki kıyı erozyonlarının önlenmesi ve hasarların yerinde incelenmesi amacıyla Harmason-Hacıveli arasında teknik gezi yapıldı.Ulaştırma, Denicilik ve Haberleşme Bakanlığı Bolu 13. Bölge Müdürlüğü ile Altyapı Yatırımları Genel Müdürlüğü Araştırma Dairesi Başkanlığından ilçemize gelen ilgili birim mühendisleri Şükrü Emrah Arıkan, Cüneyt Bilen ve Erdem Öncebe ile Belediye Başkanımız Rıdvan Oyar hem denizden hem karadan nokta ölçümleri yaparak veri topladı.Çalışmalar kapsamında balıkçı barınağımızdaki hasarlar da yerinde incelendi.

Veriler ışığında fırtına dönemleri ve yıl içerisindeki mevsimsel değişiklikler gözlenecek, geriye ve ileriye dönük incelenerek rapor haline getirilecek.

Daha sonra ise Abana sahilini korumak için hangi yapı modelinin uygun olacağı üzerinde yetkili birimlerce değerlendirmelerde bulunulacak.

Belediye Başkanımız Rıdvan Oyar, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, sahil şeridimizden alınan verilerin değerlendirileceğini belirterek, “Girişimlerimiz neticesinde ilçemize gelen teknik ekip, bir gün boyunca bütün sahil şeridimizden bilgi topladı. Bu bilgiler ışığında bir rapor hazırlanacak ve ilçemizde uygulanabilecek kıyı koruma modeli belirlenecek. Konunun takipçisi olarak ilçemizin bu sorununu inşallah el birliğiyle çözeceğiz” diye konuştu.

 

SPONSORLU BAĞLANTILAR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.