Abana’da 18 Mart Kutlandı

İlçemizde Çanakkale Zaferi’nin 100. yıldönümü dolayısıyla programlar düzenlendi.

İlk program sabah namazının ardından Sahil Yeni Camisinde hatim okunmasıyla başladı.

İlçe müftülüğünün organizasyonuyla Sahil Yeni Camisinde sabah namazının ardından düzenlenen programda şehitler için Kur’an-ı Kerim okunarak, 100 hatimin duası yapıldı.

Daha sonra Abana ve Bozkurt ilçelerinde Çanakkale Zaferi’nin 100. Yıldönümü dolayısıyla ortak tören düzenlendi.

İki ilçenin sınırındaki 700. Yıl Şehitler  ve Gaziler Anıtı’nda Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan programda günün anlam ve önemine ilişkin konuşmalar yapılarak, şiirler okundu.

Program sonunda törene katılan şehit yakınları ve gazilerle sohbet edilerek, iki ilçenin protokol üyelerince hediye takdim edildi.

Törene, Abana Kaymakamı Abdulselam Öztürk, Bozkurt Kaymakamı Murat Gökoğlu, Abana Garnizon Komutanı Jandarma Kıdemli Başçavuş Ali Öztürk, Bozkurt Garnizon Komutanı Fikret Dinç, Abana Belediye Başkan Vekili Altan Erdoğan, Bozkurt  Belediye Başkanı Bozkurt Ekeş, Abana Emniyet Amiri Ferhat Gül ve Bozkurt Emniyet Amiri Ömer Faruk Topak, daire amirleri ve öğrenciler katıldı.

-İnönü ÇPL’nin Gösterileri Büyük Beğeni Topladı

Günün son programı ise Atatürk İlk ve Orta Okulunda düzenlendi.

İnönü Çok Programlı Anadolu Lisesince düzenlenen anma programında Tarih Öğretmeni Derya Kara ve öğrencileri tarafından Çanakkale Savaşı sunum eşliğinde anlatıldı, ilçemizde çekimi yapılan ve öğrencilerimizin oynadığı Çanakkale Savaşıyla ilgili kısa filmin sunumu yapıldı.

Günün anlam ve önemine ilişkin program, zaferin 100. yılını en güzel şekilde aktardı ve izleyicilere duygu dolu anlar yaşattı.

Programda çeşitli yarışmalarda dereceye giren öğrencilere hediyeleri verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.