Abana’da, Demokrasi Ve Deniz Şehitleri Anıtı Açıldı

SPONSORLU BAĞLANTILAR

 

Hasan Doğan Meydanındaki törene Abana Kaymakamımız İsa Karaaslan, Araç Kaymakamı Veli Biçer, İhsangazi Kaymakamı Ömer Faruk Yılmaz, Garnizon Komutanımız Jandarma Kıdemli Başçavuş Erdal Aksu, Belediye Başkanımız Rıdvan Oyar, Başkan Yardımcımız Ramazan Akçınar, Emniyet Amirimiz Ferhat Gül, AK Parti Abana İlçe Başkanı Ali Oğuz, Türkiye Motosiklet Federasyonu (TMF) Asbaşkanı Ogün Baysan, yönetim kurulu üyesi Mahmut Nedim Akülke, sporcular ve vatandaşlarımız katıldı.

.

Belediye Başkanımız Rıdvan Oyar, yaptığı açıklamada, milletimizin birlik ve beraberliğinin önemini vurgulayarak, “Bu millet, öyle yüce bir millettir ki mevzu vatan olunca hep bir arada ve tek yürektir. Açılışını gerçekleştirdiğimiz bu anıt 15 Temmuz’da vatan uğruna, demokrasiye sahip çıkmak için sokaklara çıkan, canını feda eden aziz şehitlerimiz ve Abana’da denizdeki kazalarda hayatını kaybetmiş vatandaşlarımız için bir sembol olacak.” ifadelerini kullandı.

.

Başkanımız, ülkemizin zorlu bir dönemden geçtiğini aktararak, “Abana olarak bizler de bu süreçte tüm yurttaşlarımız gibi Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın da söylediği gibi demokrasi nöbetlerimize devam ediyoruz. Demokrasiye ve milli iradeye sahip çıkan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

.

Konuşmanın ardından anıtın açılış kurdelesi kesildi. Programda, ayrıca 15 Temmuz Demokrasi Şehitleri Kupası Motosiklet Kumsal Yarışları anısına özel bastırılan tişört hediye edildi.

 

.

 

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.abana.bel.tr

 

 

 

 

.

 

 

SPONSORLU BAĞLANTILAR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.