AK Parti Kastamonu Milletvekili Av. Metin Çelik, Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, AK Parti Tosya ilçe Başkanı Metin Ekşi ve partililerle birlikte ilçede vatandaşları ziyaret etti.

 

Kastamonu ve ilçelerinin sorunlarını ötelemeyip sahiplenen, sorunların çözümü ve isteklerin karşılanması noktasında çareler üreten ve bu konuda da çok başarılı bir siyasetçi portföyüne sahip  olan Milletvekili Çelik, Tosya ve Tosyalılar için yaptığı çalışmaların karşılığını vatandaşların yoğun ilgisiyle aldı.

 

Çelik,  ilk olarak beraberindeki heyetle birlikte esnaf ziyaretlerinde bulundu. Vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Çelik, kendisine iletilen istek ve sorunları tek tek dinledi. Milletvekili Çelik, daha sonra ilçede Pazartesi günü kurulan sebze pazarını da  ziyaret etti.

 

Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin’in Doğramacı Otelde verdiği iftara katılan Çelik, burada mahalle ve köy muhtarları, STK temsilcileri ve partililerle bir araya geldi.

 

İftar yemeğinde bir konuşma yapan Çelik,” Çok değerli Tosyalı hemşehrilerim, sizleri sevgiyle saygıyla selamlıyorum. Allah tuttuğumuz oruçları kabul eylesin. Hep birlikte, sağlık sıhhat içerisinde, nice nice bayramlara ve Ramazanlara ermeyi Yüce Rabbim bizlere nasip eylesin inşallah.”dedi.

 

ANKARA’DA OLMADIĞIMIZ GÜNLERDE, İLÇELERİMİZDE ZİYARETLERDE BULUNDUK. 

Tosya’da ilk defa böyle bir ortamda bulunmadığını belirten Milletvekili Çelik, şunları kaydetti;” Sadece seçim dönemlerinde Tosya’mıza gelmedik. Hep böyle bir arada olduk ve olmaya çalıştık. Ankara’da olmadığımız günlerde, ilçelerimizde ziyaretlerde bulunduk.  İlçelerimizin ne eksiği varsa, ne hizmete ihtiyacı varsa, sayın başkanlarımızla ve sayın kaymakamlarımızla birlikte, bakanlıklarda bu işlerin takibini hep birlikte yaptık. Hamdolsun ben AK Parti’nin 16 yılını biliyorum hem Kastamonu’da hem tüm Türkiye’de. Başından beri bu partinin bir neferi olmaya çalıştım. Bir hizmetkarı olmaya çalıştım. Ama son 2011 yılından bu tarafa olan bölümünü, il başkanı olmam hasebiyle, 2015 yılından beri de milletvekili olmam hasebiyle çok yakından biliyorum. Hamdolsun büyük hizmetlere imza attık. Sizler bunların şahidisiniz sayın muhtarlarım. Hem köylerimizde yapılan hizmetlere, hem şehirlerimizde yapılan hem belediye hem kamu yatırımlarının sizler en büyük şahitlerisiniz. Halkımız milletimiz bu yapılan hizmetlere, gereken desteği, bu hizmetleri yapan sayın Cumhurbaşkanımıza ve AK Parti’ye gereken desteği zaten bu güne kadar verdi.”

 

 

KASTAMONU’NUN BÜYÜK EKSİKLİKLERİ BİR BİR ORTADAN KALDIRILDI.

Çelik, Tosya’nın  2002 yılından  bu tarafa her zaman en fazla desteği veren ilçe olduğunu ifade ederek, “ Biz bunun karşılığını vermeye çalıştık. Bakın dün Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof Dr. Veysel Eroğlu Kastamonu’daydı sahur programında birlikteydik. Şunu üzerine basa basa söylüyoruz dünde söyledim. Kastamonu’ya son 15 yılda AK Parti döneminde ulaşım alanında 3.4 milyar liralık yatırım yapılmış. Kastamonu’nun büyük eksiklikleri bir bir ortadan kaldırıldı. Bölünmüş yollarımız işte bu 3.4 milyar lira ile 47 kilometreden 330 kilometreye çıktı. Hamdolsun 7 katına çıkarttık. Bu büyük bir hizmettir. İnsanımıza, trafikte yol alan taşıyıcımıza, herkese büyük kolaylıklar sağlamıştır. 3.1 milyar Liralık yatırım da Kastamonu’ya bu 15 yıllık dönemde, orman ve su işleri bakanlığımızca yapıldı.  Bunun bir çoğu barajlar, göletler ve taşkın koruma hizmetleri oldu. Aralık ayında temelini attığımız Kızlar Yolu Barajımızın yapımına başlandı. Her ne kadar baraj yeri başka il sınırları içerisinde de olsa, en fazla sulama sahası Çankırı ile birlikte  Tosya’mızda. 66 bin dekar araziyi inşallah Kızlar Yolu Barajımızla sulanır hale getireceğiz. Pekii sadece bunlar mı, göletler yaptık, barajlar sayılabilecek göletler yaptık ve yapmaya da devam diyoruz. Kösen Çayırı Göledinin bendini yükselttik. Akbük ve Çukurhan barajlarımızın yapım çalışmaları şuan devam ediyor. Hazırlıkları yapılanda var bunlarda Aşağıkayı, Kayseri ve Bayat göletleri. İnşallah bunları da en kısa sürede bitirip hizmetinize sunacağız.” diye konuştu.

 

ŞU ANDA KASTAMONU’DA KÖYLERİ EN FAZLA ASFALT OLAN İLÇEMİZ TOSYA.

Kastamonu’ya 4 adet baraj yaptıklarını dile getiren Milletvekili Çelik,” Bu barajlarla şu anda 160 dekar arazi sulamaya açıldı. Sadece bunlarla kalmadık, bir çok baraj ve gölet inşaatı devam ediyor. 50 adet taşkın koruma çalışması yaparak, bir çok sahamızı taşkınlardan kurtardık.  Tosya’mız hamdolsun, köylerimizin altyapı itibariyle çok iyi bir noktaya geldi. Şu anda Kastamonu’da köyleri en fazla asfalt olan ilçemiz Tosya. İnşallah daha fazlasını yapacağız. Daha güzel hizmetlere inşallah sizlerle birlikte imza atacağız.  Devlet hastanelerimizi yaptık. Kastamonu’da da , Tosya’mızda da, Taşköprü’de de, Araç’ta da hizmete açtık. İnebolu’da yatırımı devam ediyor. Biz, insanı yaşat ki devlet yaşasın mantığıyla yola çıkmış, Türkiye’de hiçbir şey, eskisi gibi olmayacak diyerek yola çıkmış bir partinin, bir liderin arkasından gidiyoruz. Gerçekten baktığımızda son 15 yılda Türkiye’de hiçbir şey eskisi gibi olmadı. Ne sağlıkta oldu, ne eğitimde oldu, ne ekonomide oldu. Her bakımdan Türkiye 4 kat büyüdü değerli hemşehrilerim. Bu 15 yılı şöyle bir gözümüzün önüne getirdiğimizde, bu hizmetler kolayına olmadı.” İfadelerini kullandı.

 

 

TÜRKİYE’DE İLK DEFA BİR DARBE GİRİŞİMİ ÖNLENMİŞTİR.

Tek başına iktidara gelmiş AK Parti’yi kapatmaya kalktıklarını hatırlatan Çelik,” 1 oyla kurtulduk 2008 yılında. Arkasından 7 Şubat MİT olayı var. Bakın bu tarih çok önemlidir. MİT Müsteşarını alarak oradan, Başbakanımızı  bir şekilde zora sokmak istediler. Sayın Cumhurbaşkanımızı.  Arkasından 17-25 darbe girişimi. Onun 6 ay gerisinde Gezi Parkı olayları. Bunların hepsi hükümeti düşürmeye dönük girişimlerdir. Halkın teveccühü ile isteğiyle iktidara gelmiş AK Parti’yi başka yollarla, demokrasi dışı yollarla iktidardan indirmeye çalıştılar.  Fakat başaramadılar, neden, millet her seferinde AK Parti için yola devam dedi. Sonrasında Türkiye’nin gördüğü en büyük ihanetle karşı karşıya kaldık. 15 Temmuz 2016 gecesi, seçilmiş hükümeti ve Cumhurbaşkanını görevden indirmeye, silah zoruyla indirmeye kalkan FETÖ şebekesiyle karşı karşıya kaldık FETÖ terör örgütüyle. 17-25 Aralık’ı başaramayan bu örgüt, askeriye içerisinde ki örgüt üyeleriyle hükümeti  düşürmeye kalktı. Sayın Cumhurbaşkanımızın bir çağrısıyla milletimiz her yerde sokaklara döküldü. Canını siper ederek bu darbe girişimini püskürttü. Milletimizdir bu başarıyı sağlayan. Türkiye’de ilk defa bir darbe girişimi önlenmiştir değerli Tosyalı hemşehrilerim.” İfadelerini kullandı.

 

 

OYNADIKLARI, DÖVİZ 24 HAZİRANDAN SONRA ESKİ YERİNE GELECEKTİR.

Milletvekili Çelik,” Dün 27 Mayıs darbesinin yıldönümüydü. Türkiye’de iktidarda 10 yıl kalan ve büyük hizmetler kazandıran rahmetli Menderes’i,  bir darbeyle indirdiler ve maalesef astılar. Türkiye her  10 yılda bir darbe girişimleriyle karşı karşıya kaldı. 71 darbesi, 80 darbesi ve 28 Şubat  bunların hepsi başarılı oldu. İlk defa milletin direnciyle darbeyi yendiğimiz gün, 15 Temmuz 2016 tarihi. Bunun kıymetini biliyoruz. Devletimize, sahip çıkacağız, bizim başka gidecek yerimiz yok. Ben Tosyalı hemşehrilerimizin, Kastamonulu hemşehrilerimizin Türkiye’ye bu kadar hizmet eden ve bu kadar olumsuz hadiselerle karşı karşıya bırakılmasına rağmen, yılmadan yoluna devam eden sayın Cumhurbaşkanımıza ve AK Parti’ye desteğe sonuna kadar devam edeceğine inanıyorum.  Buna olan güvencim tam. Dış destekli olanlar var. Bu gün Türkiye’yi darbe girişimleriyle düşüremeyenler. AK Parti’yi, Cumhurbaşkanımızı düşüremeyenler, ekonomik operasyonlarla, manipülasyonlarla seçime giderken bir şeyler yapmaya çalışıyorlar. Bunu da başaramayacaklar. Başarmaları mümkün değil çünkü, millet AK Parti’nin ve Cumhurbaşkanımızın arkasında. Emin olun bu oynadıkları, döviz 24 Hazirandan sonra eski yerine gelecektir. Buna inanın, bu kadar net söylüyorum.” dedi.

 

 

CHP’NİN GENEL BAŞKAN YARDIMCISINA KASTAMONU’DAN CEVAP VERECEĞİZ

Çelik, konuşmasını şöyle sürdürdü; “Değerli hemşehrilerim, sizleri bu Ramazan gününde fazla yormak meşgul etmek istemiyorum ama, sizlerle bir aradayken de bazı şeyleri paylaşmakta fayda gördüm. Terör sevicilerine dur diyelim. Çukur kazan teröristlere arkadaşlar diyen ana muhalefete inşallah gereken dersi 24 Haziranda bizim milletimiz verecek. Sınırlarımızda operasyon yaptığımız,  bize füze atıp vatandaşlarımızı öldüren PYD terör örgütü bizim sınırlarımızda olsun diyen, başkası olacağına onlar olsun diyen CHP’nin genel başkan yardımcısına ne yapacağız, Kastamonu’dan cevap vereceğiz. İnşallah hep birlikte vereceğiz. CUMHUR ittifakı inşallah ilk turda sayın Cumhurbaşkanımızı seçecek. AK Partiyede  mecliste güçlü bir grup verecek ki Cumhurbaşkanımızın eli rahat olsun inşallah. Ben tekrar Ramazan’ı Şerifinizi kutluyorum.  Hepinize, sevgilerimi, saygılarımı, muhabbetlerimi sunuyor, hepinizi Allah’a emanet ediyorum.”

 

 

Yemekte bir konuşma yapan Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin ise, davetine icabet eden misafirlerine teşekkür ederek, Ramazan ayının hayırlara vesile olması temennisinde bulundu.

 

İftar yemeğine,   Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, AK Parti Tosya İlçe Başkanı Metin Ekşi, mahalle ve köy muhtarları, STK temsilcileri, partililer ve davetliler katıldı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.