Sağlık Bakanlığı tarafından Tosya Devlet Hastanesi 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonunda kullanılmak üzere bir adet ambulans gönderildi.

.

.
AK Parti Tosya İlçe Başkanı Mustafa Corcor, gazetecilere yaptığı açıklamada, Tosya’nın son 18 yılda sağlık alanında çağ atladığını söyledi.

.

.

Yenilenen ilçe devlet hastanesinin bölgenin en modern hastanelerinden biri olduğunu belirten Başkan Corcor, şunları kaydetti :

.

.

“ Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın liderliğinde, Türkiye’de her alanda değişim ve dönüşümler yaşanmıştır. Sağlık alanında yapılan atılımlar sayesinde ise, dünyanın bu alanda söz sahibi ülkeleri arasında yer aldık. AK Parti iktidarları döneminde yaşanan bu gelişmelerden şehrimizde kendine düşen payı almıştır. Yeniden inşa edilen ve bölgenin en modern hastaneleri arasında yer alan Tosya Devlet Hastanesi, çağın getirdiği teknolojileri de kullanarak vatandaşlarımıza hizmet vermektedir. 112 Acil Sağlık Hizmetleri, Toplum Sağlığı Merkezi ve Aile Sağlığı Merkezini tek çatı altında birleştirecek olan binamızın inşaatında da sona gelindi. Yakında vatandaşlarımıza hizmet vermeye başlayacak inşallah. Bu gelişmelere ek olarak ihtiyaç duyulan ekip ve ekipmanları Tosya’mıza kazandırmak için AK Parti Tosya İlçe Teşkilatı olarak çalışmalarımız aralıksız devam ediyor. Bu kapsamda, Sağlık Bakanlığı tarafından ilimize gönderilen 3 ambulanstan biri Tosya’mıza tahsis edildi ve 112 Acil Sağlık Hizmetlerinde vatandaşlarımıza hizmet vermeye başladı. Vatandaşlarımıza hayırlı uğurlu olsun. Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca’ya, Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz’e, AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü’ye, AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik’e, Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin’e ve emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum .”

 

.

.

.

One thought on “AK Parti Tosya İlçe Başkanı Mustafa Corcor : Tosya’da Yeni Ambulans Hizmet Vermeye Başladı”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.