AK Parti Tosya İlçe Başkanı Mustafa Corcor,  5 bin 345 metrekare alan üzerine yöresel mimariye uygun olarak projesi hazırlanan Tosya Adalet Binası’nın Eylül ayı içerisinde ihalesinin yapılacağını açıkladı.

Adalet Binasının 4 bin 842 metrekare kapalı alanı olacağını belirten Başkan Corcor, şunları kaydetti :

“ Tosya Adalet Binası 5345 m2 arazi üzerine toplam 4842 m2 kapalı inşaat alanına sahip olup, bodrum, zemin ve 2 normal kattan oluşmaktadır. Adliye binasında, 1 Cumhuriyet Başsavcısı odası,  2 savcı odası ile 5 hakim odası olmak üzere toplam 8 hakim ve savcı odası bulunmaktadır.  2 ceza, 2 hukuk ve 1 adet rezerv mahkeme salonu bulunmaktadır. Ayrıca İcra Müdürlüğü de Adliye Binası içerisinde yer alacaktır. Proje çalışmaları, Adalet Bakanlığı tarafından yöresel mimariye uygun hazırlanan Adliye Binasının  2020 Eylül ayı  ortalarında yapım ihalesi yapılması planlanmaktadır. AK Parti iktidarları döneminde her alanda gelişerek kalkınan ülkemizle birlikte, şehrimize de önemli  kamu yatırımları kazandırılmıştır. Modern ve sağlıklı alanlarda hizmet alınabilmesi için  Devletimiz tarafından inşa edilen  bu yatırımlar, vatandaşlarımıza gösterilen sevgi ve muhabbeti de yansıtmaktadır. Dün olduğu gibi, bundan sonra da Tosya’mıza değer katmaya devam edeceğiz. Bu vesileyle, şehrimize bir birinden değerli kamu yatırımlarının gelmesine imkan ve olanak sağlayan Cumhurbaşkanımız ve AK Parti Genel Başkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a değerli Tosyalı hemşehrilerim adına sonsuz şükran ve minnetlerimi sunarım.

Ayrıca, geçen hafta ziyaret ederek Adalet Binasının inşası hakkında bilgi alışverişi yaptığımız Tosya’mızın medarı iftiharı Dışişleri Bakan Yardımcısı ve AB Başkanı Büyükelçi Sayın Faruk Kaymakcı’ya, Kastamonu Valisi Avni Çakır’a, AK Parti Kastamonu Milletvekili Hakkı Köylü ve AK Parti Kastamonu Milletvekili Metin Çelik’e, Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin’e, AK Parti Kastamonu İl Başkanı Doğan Ünlü’ye ve emeği geçen herkese teşekkür ederim.”

.

.


.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.