AK Parti Tosya İlçe Başkanlığı Büyük Kongre İle İlgili Basın Toplantısı Düzenledi.

SPONSORLU BAĞLANTILAR

 

AK Parti Tosya İlçe Başkanı Metin Ekşi, 12 Eylül’de yapılacak “5. Olağan Büyük Kongresi”ne ilişkin basın açıklaması yaptı.

.

AK Parti Tosya İlçe Başkanı Metin Ekşi, parti binasında yaptığı açıklamada, Cumartesi günü yapılmasını planlanan toplantının yaşanan üzücü olaylar nedeniyle bu güne ertelendiğini söyledi.

.

Aziz milletin istiklal ve istikbali için vereceği tarihi bir kararın arifesinde olduğunu belirten Ekşi, açıklamasında şunlara yer verdi;

.

”AK Parti ve AK Parti’liler, 14 yılın her gününü, büyüme ve değişim isteyen bir ülkeye direnenlere karşı verilen haklı bir mücadeleyle geçirdi. 14 yılın içerisinde kritik yıllar, kritik günler-saatler, kritik zamanlar oldu. Bu kritik eşiklerin her biri vakarla, sağduyuyla, tecrübe ve birikimle, sağlam prensiplerle ve milletimizin desteği ile aşıldı. Kurucu Liderimiz Recep Tayyip Erdoğan’ın 2002 seçimlerine sokulmamasından başlayan ve sonrasında AK Parti’yi siyasetin karanlık dehlizlerinde bırakmayı hedef alan tüm senaryolar zaman içinde birer birer çöktü.

.

AK Parti ve AK Parti kadroları bu zaman diliminde yaşanan her bir olaydan güçlenerek çıkmakla kalmadı, milletimizle olan bağını daha da sıkılaştırdı. Geçen 13 yılda demokrasi, özgüven ve kalkınmada atılan dev adımlar, çekilen her zorluğun, yaşanan her sıkıntının, darboğaz gibi görülen her geçidin, sabırla ve azimle aşılmasının bir semeresi olarak ülkemizin kazanımlarına eklendi. Bütün bunlar olurken AK Parti’nin dayandığı en büyük güç ise sarsılmaz birliği, milletin duyduğu itimat ve kurulduğu ilk günden itibaren kurucu değerlerine olan sadakatidir. Çalışkanlık, güven, vatanperverlik, 2023-2053-2071 vizyonları ve medeniyet değerlerinin yeniden tüm coğrafyayla ve dünya ile bütünleştirme hedefinin bu kutlu yolculuğun taşıyıcı unsurlarıdır. AK Parti teşkilatları, üye, sandık ve mahalle yönetimlerimiz, ilçe, il, kadın ve gençlik, belediye ve genel merkez teşkilatlarımız ve milyonlarca seçmenimizle birlikte aziz milletimize karşı sorumluluk duygusundan, hizmet akdinden bir an bile vazgeçmemiştir.

.

AK Parti, 3 Kasım 2002’den itibaren girilen her bir seçim, gerçekleştirilen her bir referandumda milletle sözleşmesini tazelemiştir. AK Parti’nin Türkiye’yi getirdiği gelişmişlik çizgisi, bir siyasi partinin sandıktan çıkan iradenin ortaya koyduğu başarı hikâyesinin bir milleti ve ülkeyi nasıl dönüştürebileceğinin ispatı olmuştur. Tüm dünya 14 yıl boyunca büyük bir hayranlıkla, ilgiyle ve takdirle bu büyük mücadeleyi ve bu mücadelenin neferlerini izlemiştir.Kurucu lideri, 10 Ağustos 2014’te ilk kez halkoyuyla seçilen Cumhurbaşkanı olan AK Parti, kendi içindeki nöbet değişimini de milletin ve tarihin beklediği sorumlulukla gerçekleştirmiştir. AK Parti, 27 Ağustos 2014 tarihinde gerçekleşen 1. Olağanüstü Büyük Kongre’de genel başkanlığına Ahmet Davutoğlu’nu getirerek birlik ve sorumluluk içinde siyasette devamlılık ve uyumun en güzel örneğini ortaya koymuştur.

 

.

AK Parti, Kurucu Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın sıkça vurguladığı ifadesiyle ‘Kökü mazide, gözü atide’ bir harekettir. Kendini oluşturan ve geçmişten gelen değerleri kaybetmeyen, onlara sahip çıkan ve o değerler doğrultusunda geleceği planlayan, gelişmeyi hedefleyen değerlerinden ve hedeflerinden sapmayan,” Milletin Partisidir”. AK Parti hareketi, Genel Başkanımız ve Başbakanımız Sayın Ahmet Davutoğlu’nun ifadesiyle konjonktürel şartlarda çıkmış konjonktürel bir hareket değildir. Selçuklu, Osmanlı, Türkiye Cumhuriyeti Devleti nasıl süreklilik çizgisi gösteriyorsa, biz tarihin içinde yürüyen, tarihin özneleriyiz.

.

AK Parti tarihinin her gününün bir anlamı vardır. Girilen her yerel ve genel seçimin bir anlamı vardır. Yapılan her kongrenin bir anlamı vardır. AK Parti girdiği tüm seçimlerde olduğu gibi 7 Haziran’da da Türkiye’nin 13 yıllık kazanımlarını koruyup büyük hedeflerine ulaşmayı, milli iradeden onay alarak gerçekleştirmek için yola çıkmıştı. Cumhuriyetimizin 100. yılında bölgesinin ve dünyanın saygınlığını tam manasıyla elde edip, insanımızın ve medeniyetimizin tüm unsurlarıyla yükselmesini hedefliyordu. Her seçimde olduğu gibi bu seçimlerde de milli iradenin kararını tereddütsüz kabul eden AK Parti, gereğini süreç içerisinde yerine getirmiştir.Ülkemizi hükümetsiz bırakmamak adına yine yapıcı bir siyaset anlayışı ortaya koymuştur.

 

Türkiye’nin siyasi irade ve hükümet iradesi boşluğuna düşeceğini hesap edenler ekonomik, siyasi istikrarsızlıkla birlikte, milli birlik ve kardeşlik sürecini de terörle sabote ederek, milletimizi kazanmaları ve hedeflerinden uzaklaştırmamaya teşebbüs ettiler. AK Parti birikimi, ülkemizi ve insanımızı tecrübesi ve ortak aklıyla birlikte kurulan bu oyunlardan uzaklaştırmayı başarmıştır. Milletten aldığı iradeyi her gün hakkıyla kullanıp, yerine getirmiştir. Geçen 3 aylık süre ve olaylar, ülkemizin 21. asrın başından itibaren diğer ülkelerden üstünlüğünün tek başına iktidar olduğu gerçeğini bir kez daha tüm açıklığıyla ortaya koymuştur.

 

.

Bugün üzerinde ısrarla konuşulan siyasi istikrar ve ekonomik istikrarın kaynağı, özgüvenle attığımız tüm adımların kaynağı hep tek başına iktidar olmuştur. Hedefimiz Anayasamızın hükümleri çerçevesinde gittiğimiz 1 Kasım seçimlerine ülkemize yeniden tek başına iktidar olma imkânı sunmaktadır. Yeniden tek başına iktidar, milletimizin gelecek ümidini yeşertecek, hedeflerimize güçlü adımlarla ulaşmamızı sağlayacaktır. Coğrafyamızın ve topraklarımızın makûs talihini değiştirme kararlılığı olan ve bunu ispatlamış tek hareket AK Parti ve onun kadroları için 1 Kasım; anlamı, yüklendiği misyonu ve sorumluluğu açısından önemli bir tarihtir. 1 Kasım’a giden her dakika, her olay bizim ve milletimiz için anlamlıdır. Bu nedenle 1 Eylül 2014’de başlayan kongre sürecimiz ve bu esnada gerçekleşen mahalle, belde, ilçe ve il kongrelerimiz her noktada coşku, heyecan ve birliktelik içerisinde geçmiştir.

 

.

Genel Başkanımız, Başbakanımız Ahmet Davutoğlu’nun ve parti yetkililerimizin katıldıkları kongreler bütünleşmemizin, tazelenmemizin ve tabanımızın verdiği yetkiyle sorumluluklarımıza yeniden heyecanla başlatmamızın teminatı olmuştur. Şimdi aynı anlayışla 5. Olağan Kongre sürecimizi olağan büyük kongremizle tamamlıyoruz. 12 Eylül tarihi Türkiye’nin en talihsiz günlerinden biriydi. Çok şükür 2010 referandumu ile bu tarihin üzerindeki kara lekeyi kaldırdık. Şimdi 12 Eylül 2015’te, bugünü AK Parti 5. Olağan Büyük Kongresi ile taçlandırıyoruz. Partimizin her kongresinin bir anlamı ve misyonu vardır. 1. Olağan,2. Olağan, 3.Olağan, 4. Olağan, ve 1. Olağanüstü Kongremiz, AK Partimize, tabanımıza ve teşkilatımıza büyük sorumluluklar yüklemiş ve buradan alınan güçle de Türkiye büyük atılımlar gerçekleştirmiştir. Şimdi aynı vazife 5. Olağan Büyük Kongrededir.

 

.

Bu kongremiz Türkiye’nin demokratikleşme, kalkınma, ilerleme ve değerleriyle bütünleşme yolculuğuna, evrensel sorumluklarına ara vermeden, tüm hızıyla devam etmesinin kaynağı olacaktır. Bu kongremiz, milletimizin yeni Türkiye yolculuğuna devam etmesinin kaynağı olacaktır. Bu kongremiz, 1 Kasım’da tek başına iktidarın ve ülkemizin hedeflerine ulaşmasının kaynağı olacaktır. Bu kongremiz, kardeşliğimize halel getirmeye çalışanlara karşı milli iradenin güçlü sesinin kaynağı olacaktır. Bu kongremiz 2023, 2053 ve 2071’e selametle ulaşmamızın kaynağı olacaktır. Bu kongremiz tek başına iktidarın anahtarıdır. Birliğimizle, hedeflerimizle yeni Türkiye yolculuğunun devam edeceği ve milletle olan sözleşmemizi parti olarak yeniden tazeleyeceğimiz 5. Olağan Büyük Kongremizin milletimize, ülkemize, siyasi hayatımıza ve demokrasimize hayırlı olmasını diliyor, saygılar sunuyoruz.”

 

Başkan Ekşi, konuşmasının sonunda, vatan toprağını savunmak uğruna yurdun dört bir yanında şehit olanlara Allah’tan rahmet, ailelerine sabır, yaralılara ise acil şifalar diledi.

 

.

 

Daha sonra söz alan AK Parti Kastamonu Milletvekili Aday Adayı Zafer Nalbantoğlu ise, şunları dile getirdi;

“ Bildiğiniz üzere, dün Dağlıca’dan aldığımız acı haberle yüreğimiz dağlandı. 16 tane şehidimiz var. Toplam bu süreçte 100’ü aşkın şehidimiz oldu. Memleketimizden Taşköprü’den bir şehidimiz oldu bu süreçte. Tabii ki öncelikle ruhları şad olsun diyoruz. Ve yine bugünkü 12 tane şehidimizin de ruhlar şad olsun. Ailesine ve yakınlarında baş sağlığı diliyoruz. Burada şunu belirtmek istiyorum. Biz geçen seçimlerde çözüm sürecini pek iyi anlatamadık. Çözüm sürecini anlatamadığımız için, halk sanki karşı tarafa ültimatom veriyoruz sandı. Çözüm sürecinin asıl amacı bu şehit haberlerinin gelmemesi. Anaların yüreğinin dağlanmaması. Her gün kara haberlerle uyanmamamız. Çözüm sürecinde bir taraf iyi niyetliydi. Karşı tarafa denildi ki PKK’ya silahlarınızı bırakın. Ülkeyi terk edin. Eğer bu şartlara haiz olursanız, çözüm süreci devam eder. Biz iyi niyetimizi gösterip karşı taraf kötü niyetliyse burada suç, iyi niyetli tarafta olmuyor.

.

Bu dönemde devletin eksikleri olabilir. Çözüm sürecinde, PKK güçlendi, kontrol edilmedi diye eleştiriler olabiliyor. Ama burada iyi niyetli olan taraf değil kötü niyetli olan tarafa bakmak lazım. Her kes bir algı operasyonudur gidiyor. Bakın, Cumhurbaşkanımız televizyonda konuşma yapıyor, onun konuşmasını alıyorlar,400 Milletvekili çıkmadığı için, Dağlıca’da şehitler oldu diye algı operasyonu yapıyorlar. Hürriyet ve Paralelin Zaman gazeteleri. Ondan sonra haberi geri çekiyorlar. Sosyal medya, Twitter ve Facebook dalgalanıyor. Herkes PKK’ya birlik ve beraberlik içerisinde karşı duracakken. Cumhurbaşkanı’na yükleniyorlar. Bunların hepsi belli bir algı operasyonu. Bunların karşısında artık Türkiye’nin birlik ve beraberlik içerisinde olması lazım. Bizim düşmanlarımız belli. Parti gözetmeksizin, birlik beraberlik içerisinde hareket etmemiz lazım. Onun için Türkiye kararlılıkla mücadeleye devam edecektir. Orda aslanlarımız, Mehmetçiklerimiz şehit oluyor. Biz kararlılıkla inşallah, o bölgeyi temizleyeceğiz. Ve Türkiye’de ki bütün etnik gruplarla birlik beraberlik içerisinde bir bütün olarak ilelebet yaşayacağız. Olayın diğer boyutuna geldiğimizde, bildiğiniz üzere 7 Haziran 2015 seçimlerinde amacımıza hedefimize ulaşamadık.

 

.

Öncelikle sizin nezlinizde, ilçe başkanımıza, belediye başkanımıza, ilçe teşkilatımıza, kadın kollarımıza, gençlik kollarımıza ve tüm partililere burada bir kez daha teşekkür ediyorum. Tosya’da, yüzde 65’le oy oranı ile ilçeler arasında birinci olarak seçimi tamamladık. Üzerimize düşen görevi yaptığımız düşünüyorum. Biliyorsunuz 24. Ve 25. Dönemlerde AK Parti Kastamonu milletvekili adayıydım. 26. Dönemde yine aday adayı olduk. Ama bu sefer, birikim ve tecrübemizle daha üst sıralarda yer almak istiyoruz. Biz, 3. Sıra görevini yaptık. İnşallah, bu dönem daha üst sıralarda yer almak istiyoruz. Bildiğin üzere, bu akşam da bütün belediye başkanlarını ve ilçe başkanlarını genel merkez tek tek çağırıyor ev tek tek görüşlerinizi alacaklar. Bu önceden yapılmamış bir şeydi AK Parti’de. Bu olay bizim için olumlu sonuç doğuracak inşallah. Bütün ilçe belediye başkanları ve teşkilat, takdir ediyor çalışmalarımızı ve emeğimizi. 8 Yıldır AK Parti’ye gece gündüz demeden verdiğimiz emeği. Ve onlarında düşüncesi, AK Parti’nin Kastamonu’da daha yüksek oy alması için dağılımlı bölgesel bir sıralama olması yönünde. Ve bu sıralamada da Tosya’nın en azından 2. Sırada yer almasını istiyorlar. Tabii ki üzgünüz. Şehitlerimiz var. Şehit haberlerimiz var. Şehitlerimize Allah’tan rahmet, yakınlarına sabır ve başsağlığı diliyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun. Birlik ve beraberliğimizi bozmasın inşallah.

 

.

Son olarak söz alan Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, “Şehitlerimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine sabır ve başsağlığı diliyorum. Çok önemli gördüğüm iki konuyu sizinle paylaşmak istiyorum. Bu topraklar jeopolitik konumu ve durumu nedeniyle çok hassas. Kafkaslar, Ortadoğu Avrupa’ya geçiş bu noktada. Enerji dengelerinin ve dağıtımın buradan sağlandığı. Enerji kaynaklarının bu bölgede oluştuğu bir coğrafyada yaşıyoruz. Türkler, 1071’de Malazgirt’te, Anadolu’yu yurt tutmaya başladıktan sonra, haçlı dünyası hep bu Anadolu’dan Türkleri atmanın yolunu aramışlardır. Yüzyıllardır düzenlenen haçlı seferleri durmuş değil. Bu gün, İslam dünyasının, Ortadoğu’nun, Balkanların ve Kafkasların önündeki en büyük engel yine Müslüman Türk toplumu. Bu Anadolu’da, yaşayan bizler. Atalarımız geçmişte çok büyük bedel ödemişler. Bizde 100 yıldır ödemeye devam ediyoruz. Tam bunların yoğunlaştığı bir dönemi yaşıyoruz. Şansımız ne, AK Parti kadroları iş başında. Sayın Cumhurbaşkanımız gibi bir lider. Devletin ve milletin birliğinin bütünlüğünün sembolü bir lider başımızda. Bu bizim şansımız. Tabi şehitler bizleri üzüyor.

 

.

Ateş düştüğü yeri yakıyor. Ama bunlar kaçınılmaz. Şimdi Suriye’yi Irak’ı ve Kuzey Afrika ülkelerini çok çabuk ağlarına düşürdüler. Asıl sorun Türkiye. Yani Türkiye’de bir Kürt Türk savaşı başlatabilirseler. Bir sokak çatışması başlatabilirseler. Bir Ayaklanma isyan başlatabilirseler. Aslın onlar amacına o zaman ulaşmış olacak. Dolayısıyla, bu gün itibariyle bütün şer güçlerinin tamamı işbirliği yapıp, Sayın Cumhurbaşkanı’na yönelmelerinin arkasında da bu yatıyor. Yani sayın Cumhurbaşkanı alaşağı edilebilirse şayet. O zaman ondan sonra ki iş çok kolay. Yani diğer filanca partilerin iktidarında bu iş o kadar kolay ki çocuk oyuncağı. Paralel yapının falanca medya grubu kimse, 16 şehit nedeniyle PKK’yı sorulamazken onu lanetlemezken, Cumhurbaşkanı ile uğraşıyor. Bu topraklarda yaşayan insanlara bir işaret fişeği olmalı bu.

 

.

Gerekirse hepimiz askere gideceğiz. Bu toprakları aralarımız yedisinden yetmişine. 15 yaşında ki kınalı kuzular. Nasıl savundu ve bize vatan olarak bıraktıysa bundan sonraki süreçte sekteye uğramadan devam edecek. Bu sadece, Türklerin Anadolu’da kalması meselesi de değil. Şanlı tarihimize baktığımızda, İslam’ın bayraktarlığını bizim milletimizin çok büyük gayret ve emekleri var. Türk milleti çok güçlü. Ayağımızda çarık, elimizde tüfek yokken bu ülkeyi savunup yedi düvele karşı durduk.

 

 

İkinci konu ise, Tosya’mızın kanayan bir yarası, milletvekilimiz yok. Sağ olsun arkadaşlarımız talep etti, Zafer bey iki dönemdir bu işe baş koyuyor. Maddi manevi canı gönülden yürekten destekliyoruz hepimiz. Akşam gideceğiz Allah nasip ederse, Ak Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Şentok’a aynısını ifade edeceğiz. Ancak, bu dünyanın ve Türkiye’nin sonu değil. Dört gözle Zafer beyin ilk ikide olmasını bekliyoruz. Bu nokta da taleplerimiz var. En kötü haliyle diyelim ki olmadı. Ne olacak. Olmasa neyin tepkisini koyacağız. Kime tepki koyacağız. Ne için tepki koyacağız.

 

.

Memlekette kan gövdeyi götürürken. AK Parti’ye oy mu vermeyeceğiz. Çalışmayacak mıyız. Mesele, Tosya meselesi değil. Ama olmadığı zaman ölümüne davamızın, partimizin hükümetimizin ve milli birliğin temsilcisi ve sembolü olan Sayın Cumhurbaşkanımızın sonuna kadar arkasında olmamız gerekir. Bunu ötesi yok. Bu bizim var olma mücadelemiz Bu bir parti çalışması değil bir vatan görevi. Bu topraklardan bizleri kimse atamayacak.” diye konuştu.

 

AK Parti Tosya İlçe Teşkilatı Basın Toplantısı Düzenledi (1)

 

AK Parti Tosya İlçe Teşkilatı Basın Toplantısı Düzenledi (2) AK Parti Tosya İlçe Teşkilatı Basın Toplantısı Düzenledi (3) AK Parti Tosya İlçe Teşkilatı Basın Toplantısı Düzenledi (4) AK Parti Tosya İlçe Teşkilatı Basın Toplantısı Düzenledi (5) AK Parti Tosya İlçe Teşkilatı Basın Toplantısı Düzenledi (6) AK Parti Tosya İlçe Teşkilatı Basın Toplantısı Düzenledi (7) AK Parti Tosya İlçe Teşkilatı Basın Toplantısı Düzenledi (8) AK Parti Tosya İlçe Teşkilatı Basın Toplantısı Düzenledi (9)

SPONSORLU BAĞLANTILAR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.