AK Parti Tosya İlçe Teşkilatı tarafından başlatılan kampanya kapsamında toplanan 400 koli gıda yardımı, Tosya Kaymakamlığına teslim edildi.

.

.

Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin, gıda paketi tesliminde yaptığı konuşmada, Koronavirüs salgını nedeniyle tüm dünyada olduğu gibi, Türkiye’de de olağan üstü önlemlerin ve tedbirlerin alındığını söyledi.

.

.

Koronavirüsün sosyal hayatı olduğu kadar, ekonomik hayatı da derinden etkilediğini belirten Pişkin, şunları kaydetti :

.

.

“ Bu virüs nedeniyle özellikle sokağa çıkması yasaklanmış 65 yaş üstü ve kronikleşmiş rahatsızlığı olan vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını, oluşturmuş olduğumuz, “ Vefa sosyal destek grubu” ile gideriyoruz. Burada duyarlı vatandaşlarımızın bütün yükü devletin tarafına yıkmamak adına, elini taşın altına koyduğunu ve kendi girişimleriyle bir takım hayır işlerinde bulunduklarını görüyoruz ve bundan memnuniyet duyuyoruz. Bu günde, AK Parti Tosya İlçe Başkanlığı tarafından organize edilen yardım çalışmasını sonuçlandırmışlar. Yardım paketlerini şu an teslim aldık. Dünde Sayın Cumhurbaşkanımızın başlatmış olduğu,” Biz bize yeteriz Türkiyem” adlı milli dayanışma kampanyasına bu yardımında bir vesile olmasını, öncü olmasını ve tüm Tosyalı hemşehrilerimizin bu kampanyaya da teşvik anlamında riayet etmesini ve katılmasını temenni ediyorum. İnşallah bu kötü günleri de geride bırakacağız. El birliğiyle başaramayacağımız hiçbir şey yok. AK Parti Tosya İlçe Başkanı Mustafa Corcor beye, AK Partili arkadaşlarımıza ve hayır severlerimize çok teşekkür ediyorum. Allah razı olsun.”

.

.

AK Parti Tosya İlçe Başkanı Mustafa Corcor ise, burada yaptığı konuşmada,“ İçinde bulunduğumuz zaman dilimi, milli birlik ve bütünlüğümüzün en zirve noktada bulunması gerektiği gerçeğinden hareketle bu milletin fertleri olarak üstümüze düşen görevleri hassasiyetle yerine getirmek asli görevimizdir. Bunun en güzel örneğini devlet yönetimimizin aylardır ihtiyaç duyulan tüm alanlarda olabilecek çalışmaları hayata geçirme gayreti içinde olduğunu takdirle takip ediyor ve ülkemizin bu gücün varlığından sevinç ve gurur duyuyoruz. “İnsanı yaşat ki, millet yaşasın “ temel düsturu ile milletler camiası içinde seçkin bir tavır sergileyen devlet yönetimimiz, bugünün kriz şartlarında öncelikle 65 yaş üstü ve kronik rahatsızlığı olan insanlarımızın korunmasına öncelik vermiş ve onların bu dönemde hayata tutunurken içine düşebilecekleri her türden sıkıntıları giderme adına ülke çapında “ Vefa sosyal destek grubu” oluşumunu hayata geçirmiş bulunuyor.” dedi.

.

.

Başkan Corcor, “ Hiçbir insanımızın sahipsizlik duygusuna kapılmasının önlemini almış, bütün kanalları seferber ederek o insanlarımızın yanında olduğunu dosta düşmana hem söylem hemde eylem bazında ortaya koymuş, koymakta ve koymaya devam edeceğini cümle aleme ilan etmiştir. AK Parti Tosya İlçe Teşkilatı olarak bizde, çorbada tuzumuz olsun kabilinde ilçemizdeki 65 yaş üstü ve kronik hastalığı olan hemşehrilerimize maddi destek adına şu an için ilk etapta sağladığımız 400 kadar gıda destek kolisini yıllardan beri sosyal yardım dağıtımında profesyonellik kazanmış olan ilçemizin Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfına teslim ediyoruz. Önümüzdeki zaman diliminde de bu tür yardımlarımızı peyder pey devam ettirme gayret, ve azmi içinde olma niyet ve kararlılığımızı bu vesile ile ifade etmek isterim. Bu arada ilçemiz iş dünyasının değerli üyelerinin bu kampanya kapsamında verdikleri maddi ve manevi desteklerini de şükran ve minnetle karşıladığımızı ifade etmek isterim. Kendilerinin isimlerini istekleri üzere mahfuz tuttuğumuz bu değerli insanlarımızın birebir temaslarımız sırasında bu katkılarını sürdürme iradelerini bize ifade etmeleri gücümüze güç katmıştır. Allah onlarında yar ve yardımcısı olsun. Bu salgın tehdidini hep birlikte ve ele ele vererek aşacağımıza inancımız tamdır. Dün emin ellerinde büyüdüğümüz yaşlı büyüklerimizin, bu gün bizim emin ellerimizde olduklarına güvenmelerini, onları mahzun bırakmayacağımıza güvenmelerini hissettirme çabamızı sürdüreceğiz. Sn Cumhurbaşkanımızın, “ Biz bize yeteriz Türkiyem” kampanyasına da aynı özveri ile katılacağımız bildirip, destek olabilecek tüm halkımızın da katkılarını bekliyoruz.” diye konuştu.

.

.

Gıda paketi tesliminde, Tosya Kaymakamlığı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Müdürü Recep Keçeci, Tosya Belediyesi Meclis Üyeleri, Orhan Cığa ve İsmail Yavuz, AK Parti Tosya İlçe Teşkilatı yöneticileri, Yusuf Varlık,  Ali Güler, Şenol Kabaoğlu ve  Engin Tokatlı, AK Parti Tosya Gençlik Kolları Başkanı Mustafa Küçükayar ile AK Parti Tosya Gençlik Kolları yöneticisi Hüseyin Ölmez ile AK Parti Tosya Kadın Kolları  yöneticileri de hazır bulundu.

.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.