Bizlerin En Değerli Varlığı, Siz Annelerimizsiniz

İçişleri Bakanlığımız ve Hz. Hatice Vakfı, “Anneler Gününde” 100 ve üstü yaşlardaki anneleri unutmayarak ortaklaşa bir projeyi hayata geçirdi. İçişleri Bakanlığının katkılarıyla Hz. Hatice Vakfı’nın koordinesinde, 81 ilde hayatlarını sürdüren 100 yaş ve üstü 5 bin 529 anne için Sakarya’da Cennet Anneleri ismiyle bir hatıra ormanı oluşturuldu.

Proje kapsamında, Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Kastamonu Valiliği Vefa Destek Grubu görevlileri ile birlikte ilimizde yaşayan 101 yaşlarında olan Vahide Mahmutoğlu ve Hamide Uçar’ı evinde ziyaret ederek, İçişleri Bakanı Sayın Süleyman Soylu’nun kendi kaleme aldığı hatıra ormanı sertifikalarını ve çeşitli hediyeleri takdim etti.

Sertifikalarda, “Dünyamız bugün büyük bir salgın hastalıkla mücadele ediyor. Siz değerli annelerimiz belki de ilk kez alıştığınız ve hak ettiğiniz kalabalık ziyaretlerden uzaksınız. Bilmenizi isteriz ki bir asırlık tecrübeniz ve bilgeliğinizin ışığında bizlerin en değerli varlığı, siz annelerimizsiniz. ‘Cennet annelerin ayakları altındadır.’ Bu belge, devletimizin siz annelerimize minnetinin karşılığı olarak Sakarya ilinde Cennet Anneleri ormanında adınıza dikilen ağacın hatırasıdır. Ellerinizden sevgi ve muhabbetle öpüyorum.” ifadeleri yer almaktadır.

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz ayrıca yüreğinde taşıdığı sınırsız sevgi ve sabırla değeri biçilemeyen başta şehit ve gazi anneleri olmak üzere tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutladı.

.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.