Araç’da, Şiddetli Yağış Sonrasında Yaşanan Sel, Ağır Hasar Verdi

27.06.2016 Pazartesi günü İkindi vaktine kadar oldukça sıcak seyreden hava birden kapanarak gökgürültüsü ile birlikte şiddetli bir sağanak yağmur getirdi.

.

 

Şiddetli Yağmur İlçemiz genelinde çeşitli sıkıntılara yol açarken özellikle Bağlarçayı deresi belkide uzun yıllardır görülmemiş bir seli beraberinde getirdi.Obakent sitesi mevkiinden İlçe emniyet müdürlüğü ve Çanakkale şehitleri parkından Araç çayı güzergahındaki İçme suyu ve Kanalizasyon Borularımızı tamamen ağır hasara uğrattı.İlçemizin neredeyse 4 te 1 lik bölümüne su verilemez oldu.

.

 

Belediye Fen İşleri ve Su işleri Ekiplerimiz en hızlı şekilde Çalışmalarını başlatırken Gecenin ilerleyen satlerine kadar süren yoğun ve özverili çalışmalarda Belediye Başkanımız Sayın Mustafa AYANOĞLU da ekiplerimizle birlikte çalışmaları bizzat takip etti.

.

 

İlçemz halkının mağdur olmaması ve su sorununun ivedilikle çözümlenmesi için Belediye ekiplerimizin özverili çalışması iftardan neredeyse Sahur vaktine kadar sürdü Su boruları kısım kısım yenilenerek yeniden havuzlara ve şebekeye su verilmeye başlandı.

.

Şiddetli yağışın ardından İlçemiz Huzu mahallesindeki yollarda ağır hasar gördü..

 

 

 

.

 

HABER VE FOTOÜRAF KAYNAK :  www.aracbelediyesi.com

 

 

 

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.