Atatürk’ün Kastamonu’ya Gelişi, Şapka Ve Kıyafet İnkılabı’nın 94. Yıldönümü Öncesi Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

Atatürk’ün Kastamonu’ya gelişleri Şapka ve Kıyafet İnkılabı’nın 94.Yıldönümü Kutlamaları öncesinde Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz başkanlığında, değerlendirme toplantısı gerçekleştirildi.
.
.
.
Toplantıya, Garnizon Komutanı Personel Albay Gamze Aydoğdu, Belediye Başkan Vekili Mehmet Yurt,  Vali Yardımcısı Mustafa Taş, İlçe Kaymakamları, İlçe Belediye Başkanları, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Tahir Zafer Karahasan, İl Kültür ve Turizm Müdürü Mehmet İshak ve ilgili kurum müdürleri katıldı.
.
.
.
Kutlanacak olan haftanın önemine değinen Vali Karadeniz;  “Atatürk’ün Kastamonu’ya gelişleri Şapka ve Kıyafet İnkılabı’nın 94.Yıldönümü dolayısıyla yapılacak olan etkinlikleri planlamak üzere bir aradayız.  Kastamonu için özel bir hafta oluyor, hem il merkezimizde hemde güzergah üzerindeki ilçelerimizde bir birini izleyen peş peşe etkinlikler yapılması ayrı bir bayram havası, festival havası oluşturuyor. Kastamonu ve ülkemizin tarihi açsından da önemli bir tarih ve Kastamonu içinde ileride belki turizm değeri olarak ta kullanılabilecek bir husus bu konu. O açıdan yapılacak olan etkinliklere en iyi şekilde hazırlanmamız önem arz ediyor” şeklinde konuştu.
.
.
.
Toplantıda kutlanacak olan hafta içerisinde yapılması planlanan programlar belirlenerek, etkinlikler hakkında kurum amirleri ve ilçe Kaymakamlıkları ile Belediye Başkanlıklarından bilgiler alan  Vali Karadeniz  yapılacak  çalışmalar konusunda talimatlarda bulundu.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.