Bakan Eroğlu, Vali Karadeniz’i Ziyaret Etti

SPONSORLU BAĞLANTILAR

Orman ve Su İşleri Bakanımız Sayın Veysel Eroğlu Vali Vekilimiz Sayın Yaşar Karadeniz’i ziyaret etti.

Toplu temel atma töreni için İlimize gelen Bakan Eroğlu, Tosya ziyaretinin ardından Vali Vekilimiz Yaşar Karadeniz’i makamında ziyaret etti. Bakan Eroğlu, burada Vali Vekilimiz Sayın Yaşar Karadeniz ve protokol üyeleri tarafından karşılandı.

Valilik Makamında İlimizin tanıtımı ile ilgili bir sunum gerçekleştiren Vali Vekilimiz Karadeniz, Bakan Eroğlu’na Kastamonu için yapılan yatırımlardan ve kendilerini ağırlamaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Valiliğimiz Şeref Defterini imzalayan Bakan Eroğlu yapmış olduğu basın açıklamasında; “Bugün 20 tane tesisin temelini atacağız. Kastamonu’muzun yıllardır hasretle beklediği Kırık Barajı, Obrucak Barajı sulaması ile 19 tane sulama ve dere ıslahının temelini bugün atıyoruz. Barajlar Kastamonu’ya hayat verecek, Kastamonu bizimde gönül bağımız olan çok muhteşem bir ilimiz. Kastamonu ilkler durağı, burası İstiklal harbinin kazanılmasında kilit rol üstlenmiş olan kahramanlar diyarı, dolayısıyla buraya ne yapılsa azdır buna yürekten inanıyorum. Böyleyse biz buraya gelirken 11 müjdeyle geldik.

Hükümetimiz Kastamonu’ya çok büyük bir önem verdi bütün baraj ve göletleri yapıyoruz. Şu anda Kastamonu’da kestane balı muhteşem her derde deva. 7 tane bal ormanı kuruyoruz bütün masraflar bize ait, % 20’si hibe, birde faizsiz kredi veriyoruz.” şeklinde konuştu.

Bakan Eroğlu, Valilik ziyareti ardından Kastamonu Belediye Başkanlığını da ziyaret ederek şeref defterini imzaladı.

KASTAMONU VALİLİĞİ / BASIN

 

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

SPONSORLU BAĞLANTILAR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.