Başkan Tahsin Babaş : Cuma Pazarımızın Yeni Alanı Vatandaşlarımıza Hayırlı Uğurlu Olsun

 

Kastamonu Belediyesi yıllardır Saraçlar Mahallesi Bayındır Sokak (Gazi Stadyumu arkası) üzerinde kurulan Cuma Pazarı’nın yerini değiştirdi.

 

 

 

Belediye Başkanı Tahsin Babaş’ın yaklaşık bir buçuk yıl önce başlatmış olduğu yeni alan çalışmalarının tamamlanmasıyla birlikte Cuma Pazar’nın taşınması bugün itibariyle tamamlanacak.

 

 

 

Yıllardır Bayındır Sokak’ta 1600 metre kare alan üzerine kurulan Cuma Pazarı bugün itibariyle eski alanından alınarak 2 bin 450 metrekare yerleşkesi bulunan Saraçlar Mahallesi Adilbey Caddesi’ndeki (Siluet konutları arkası) yeni yerine taşınacak.

 

 

 

Yeni Pazar yerinin faaliyete geçmesiyle birlikte, pazarcıların, esnafın, alışveriş yapan vatandaşların ve eski alan üzerinde ikamet sahiplerinin yaşamış oldukları sıkıntılarda sona erecek.

 

 

 

Cuma Pazarı yeni alan üzerinde bugün Cuma Namazı’nın ardından gerçekleştirilecek törenle açılacak. Cuma Pazarı’nda 23 manav, 21 tuhafiye ve 32 üretici tezgah açarak vatandaşlara hizmet verecek. Kastamonu’nun haftanın her günü bir Pazarı olduğunu ifade eden Belediye Başkanı Tahsin Babaş, “Her alanda esnaflarımızın en iyi şekilde hizmet verebileceği, vatandaşlarımızın ise gönül rahatlığıyla alışverişini gerçekleştirebildiği Pazar alanları oluşturmak istiyoruz. Bu doğrultuda çalışmalarımız sürüyor. Cuma Pazarımızın yeni alanı ilimize, vatandaşlarımıza ve esnaflarımıza hayırlı uğurlu olsun” dedi.

 

 

 

Belediye Başkanı Tahsin Babaş, yeni Pazar alanının açılışı öncesinde ise alanda incelemelerde bulundu. Alan üzerine yapılması planlanan köprüyle ilgili ve Pazar alanıyla ilgili bilgiler aldı.

 

 

 

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK :  www.kastamonu.bel.tr

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.