Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Kastamonu Atıksu Arıtma Tesisi Sahası’nda incelemelerde bulundu.

Kastamonu Atıksu Arıtma Tesisi’nin Aylık İlerleme Toplantısı dün Kastamonu Belediyesi Hizmet Binası’nda gerçekleştirildi. Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu hem toplantıya katıldı hem de sahada incelemelerde bulundu. Belediye Hizmet Binası’nda gerçekleştirilen toplantıda ise yüklenici firma yetkilileri, Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu’na yaklaşık 100 Milyon TL’lik dev projenin teslim edilmesi hedeflenen 2022 yılından önce bitirilebileceği müjdesini verdi.

Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu ve Belediye Başkan Yardımcısı Nuray Çolak’ın da katıldığı toplantıda Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’dan Kıdemli Uzman Gıyasettin Güneş, Müşavir Firma Eptisa Mühendislik yetkilileri ile Yüklenici Firma Gezer-Mass İş Ortaklığı yetkilileri, Su ve Kanalizasyon Müdürü İsmail Ümit Güler, Belediye Teknik Personeli izlenecek yol üzerinde fikir alışverişinde bulundu.

COVİD 19 DEV PROJEYİ TEYET GEÇTİ

Dünyayı etkisi altına alan, küçüklü büyüklü tüm yatırım ve projeleri durdurma noktasına getiren Covid-19 salgını Kastamonu Belediyesi’nin desteği hem de yüklenici firma ortaklarının projeye olan katkıları ile Kastamonu Dereköy mevkiindeki sahasında hızla ilerlemeye devam ettiği kaydedilen toplantıda Kastamonu Atık Su Tesisi’nin beklenenden daha önce bir sürede Kastamonu’nun hizmetine gireceği ifade edildi.

BELEDİYEMİZİN TÜM İMKANLARI SİZİNLE

Taşköprü yolu Dereköy mevkiinde yapımına başlanan dev tesisi dün yerinde ziyaret eden ve incelemede bulunan Kastamonu Belediye Başkanı Op. Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, “Kastamonu’muz için son derece önemli olduğuna inandığımız bu projenin bir an önce halkımızın hizmetine kazandırılması için belediyemizin tüm imkanlarını seferber edeceğiz. Bugünde görüyorum ki Kastamonu’muz için hayati önem taşıyan bu tesis de ciddi ve hummalı bir çalışma söz konusu. Böylesi bir gayretin arkasında her şartta durarak destekçisi olacağım.” dedi.

38 BİN METREKÜP SU ARITACAK

47 bin metrekarelik alanda inşaat çalışması başlayan Atıksu Arıtma Tesisi tamamlandığında 1. kademede ortalama günlük 31 bin 978 metreküp, 2.kademede ise günlük ortalama 38 bin 267 metreküp atık suyu arıtabilecek kapasitede olacak.

Atıksu Arıtma Tesisi Avrupa Birliği projesinin finansmanının yüzde 85 Avrupa Birliği, yüzde 6 ’sı Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, yüzde 9’u da Kastamonu Belediyesi tarafından karşılanacak.

.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.