Belediye Başkanı ve AK Parti Belediye Başkan Adayı Tahsin Babaş, eşi Nebahat Babaş ve AK Parti yönetim kurulu üyeleriyle birlikte Kuzeykent Kapalı Gıda ve Giyim Pazarı’nı ziyaret etti.

 

Esnaflar ve alışveriş yapan vatandaşlarla uzun uzun sohbet eden Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kuzeykent Kapalı Pazar alanı giyim bölümünün de ısıtma sistemiyle kaplanacağını müjdeledi ve çalışmaların başladığını esnafları iletti.

 

 

MEVCUT PAZAR ALANLARI YERLERİNİ KORUYACAK, YENİ PAZAR YERLERİ OLUŞTURULACAK

Esnafların ve vatandaşların yoğun ilgisiyle karşılaşan Başkan Babaş, projeleri merak eden vatandaşlara görselleriyle birlikte projelerini anlatırken “Özelikle Salı Pazarı’nın taşınacağı konusunda bir söylenti olduğunu duydum. Böyle bir şey gündemimizde yok. Salı Pazarı mevcut yerinde hemşehrilerimize hizmet vermeye devam edecek. Mevcut pazarlar yerlerini koruyacak biz yeni Pazar alanları oluşturacağız” diye konuştu.

 

 

KAPALI SİSTEM PAZAR YERLERİYLE KONFORU ARTTIRACAĞIZ
Mehmet Akif Ersoy Mahallesi Tosya yolu Mevkii’nde yeni bir Pazar alanı oluşturacaklarını daha önceden açıkladığını ve görsellerini paylaştığını da sözlerine ekleyen Başkan Babaş, “Esentepe Mahallemiz de de Pazar alanı oluşturduk. Kapalı Pazar yeri projemizi tamamladık ve hızla yapımına başlayacağız. Ayrıca Candaroğulları, Saraçlar ve Topçuoğlu Pazar yerlerimiz de de kapalı sisteme geçeceğiz. Bu noktalarında projeleri şuan itibariyle hazır.

 

Sayısını arttıracağımız kapalı gıda ve giyim pazarlarımız ile pazar alanlarındaki konforu arttıracağız. Esnafımız daha rahat ortamda satış yaparken, hemşehrilerimiz ise rahat bir şekilde alışverişlerini yapabilecekler. Bu doğrultuda alanlarımızı belirledik, projelerimizi hazırladık. Hızla yapıma başlayacağız. Pazar projelerimiz ısıtma sistemi, bölümleri ve sosyal alanlarıyla hemşehrilerimize daha düzenli ve göze hoş gelen ortamlarda rahat bir şekilde alışveriş imkanı sağlayacak” dedi.

 

 

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.bel.tr

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.