Tosya ilçe merkezinde yoğun kar yağışının ardından ilçede yol açma, kumlama ve tuzlama çalışmaları Tosya Belediyesi ekiplerince sabahın erken saatlerinden itibaren başlayarak gün içinde aralıksız devam etti.

Cadde ve sokakları iş makineleri ile temizleyen ekiplerin arkasından itfaiye ekipleri de tazyikli su ile şehir merkezindeki ana arterleri yıkadı. İş makinelerinin ulaşamadığı yaya yolları ve çay boyu üzerinde ise ekipler kar motorları ile yaya yollarını ulaşıma elverişli hale getirdi.

Cadde ve sokaklar bir taraftan kardan temizlenirken bir taraftan da eriyen karlardan dolayı çamur olan yollar ve ana caddelerin itfaiye ekiplerince tazyikli su ile yıkandığını dile getiren Başkan Kazım Şahin vatandaşın kayarak düşmesine engel olmak için karşı tedbirler alınarak kar ve buz temizliği yapıldığını dile getirdi.

Sabahın erken saatlerinden itibaren Belediye Başkan Yardımcıları Fazıl Ateş ve Niyazi Çil ile birlikte alan üzerinde durumu değerlendiren Başkan Kazım Şahin daha sonra D-100 karayolu üzerinde ve şehir merkezinde emniyet ekiplerinden detaylı bilgi aldı. D-100 karayolunda ulaşımda aksamaların meydana gelmesiyle birlikte burada da incelemelerde bulunan Başkan Şahin daha sonra İlçe Kaymakamı Deniz Pişkin ile beraber Tosya şehir merkezindeki çalışmaları kontrol etti.

Başkan Şahin ulaşımda aksamaların yaşanmaması için tüm belediye personelinin gece saat 04.00’ten itibaren yoğun bir şekilde çalıştığını belirterek ekibine teşekkür etti. Başkan Şahin; “Kar temizliği yapıldı, buzlanmaya karşı tedbir alınarak trafik akışı kolaylaştırıldı. Belediye ekipleri cadde ve sokakları tazyikli su ile yıkayarak çamurlanmaya karşı tedbir aldı. Çalışmalarından dolayı ekiplere çok teşekkür ediyoruz. İlk önceliğimiz sağlık hizmetlerinin aksamamasıdır. Vatandaşlarımızın güvenli bir şekilde iş yerlerine ulaşmaları, çocuklarımızın eğitimine sağlıklı bir şekilde devam etmesi ve en önemlisi de sağlık hizmetlerinin aksamaması için belediyemiz 24 saat esasına göre görevde olacaktır” dedi.

 

 

 

 

 

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.