Tosya Belediyesine yeni alınan 4 adet iş makinesi düzenlenen törenle hizmete sunuldu.

 

 
Cumhuriyet Meydanı’nda düzenlenen tören, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başladı. Törenin açılış konuşmasını yapan Tosya Belediye Başkanı Kazım Şahin, Göreve başladığı günden buyana periyodik olarak yeni alınan iş makineleri için tören yaptıklarını söyledi.

 

 

Belediyenin aşağı yukarı bütün hizmet araçlarını ve iş makinelerini yenileyerek araç filolarını güçlendirdiklerini belirten Şahin, konuşmasında şunlara yer verdi; ”Mücavir alanımızın geniş olmasına rağmen, hizmet aracı ve iş makinesi ağımızı fazlasıyla tamamlamış durumdayız. Önümüzdeki günlerde bir çekici ile birkaç kamyonu bu filomuza katmanın planlarını yapıyoruz. Bugün, yol süpürme aracı, hizmet aracı ve kepçemizle birlikte çok fonksiyonlu merdivenli itfaiye aracını hizmete alıyoruz. Almanya’dan hibe olarak gelen itfaiye aracımız kendi sınıfında çok özel bir araç. 27 metre mesafeli merdiveni olan kurtarma amaçlı bir araç. Bu araçları araç filomuza katmanın mutluluğunu hep beraber yaşıyoruz. Hepinize çok teşekkür ediyorum.”

 

 

Daha sonra konuşan Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin ise, ”Esasen hizmet makamında olan insanların büyük bir kısmı icraatlarıyla konuşur. Çok söze ve anlatmaya ihtiyaç duymazlar. Tosya Belediyesi de bunlardan biri ” dedi.

 

 

 
Yapılan işlerin ortada olduğunu ifade eden Kaymakam Pişkin, ” Alınan iş makineleri ve hizmet araçları yine ortada. Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz atasözünün bire bir vücut bulmuş halini burada görüyor ve yaşıyoruz. Bu iş makineleri ve hizmet araçlarının ilçemize hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Belediyemizi ve başkanımızı kutluyorum. Tosya’da göreve başlayalı yaklaşık 5 Ay oldu. Bire bir vatandaşlarımızın benimle görüşme yoluyla olsun. BİMER yada CİMER üzerinden başvuruları olsun. Bazen belediyemizin çok haksız şikayetlere maruz kaldığını görüyor ve üzülüyorum. Bizim niyetimiz, üzüm yemek, bağcıyı dövmek değil. Hizmet geliyorsa, iyi niyetli bir yaklaşım varsa, insanlar elinden gelenin en iyisini yapma yolunda gayret sarf ediyorsa onları kutlamak lazım ama az ama çok. Yapılabileceklerin en iyisinin yapıldığını düşünüyorum Tosya’da. Bu anlamda tekrar belediyemizi kutluyorum. Eleştirirken de dikkatli olmak, ölçülü olmak ve yapıcı olmak zorundayız. Hepinizi saygıyla sevgiyle selamlıyorum”diye konuştu.

 

 
Konuşmaların ardından Tosya Müftüsü Eyyüp Demir’in yaptığı duanın ardından kurban kesimiyle tören sonra erdi.

 

 
Düzenlenen törene, AK Parti Tosya İlçe Başkanı Metin Ekşi, Tosya İlçe Emniyet Müdürü Kazım Ejder, protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.