Budama ve Aşılama Kursu Açıldı

SPONSORLU BAĞLANTILAR

İl Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile Kastamonu Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü işbirliği çerçevesinde; İl Müdürlüğümüz Toplantı Salonunda 30.03.2015 tarihinden itibaren sürecek olan Meyve Ağaçlarında Budama Kursu açıldı.
Geçmişte Meyvecilikte önemli yere sahip ilimizde meyveciliğin yeniden ve modern bahçelerde yapılmasını sağlamak amacıyla açılan kursa; 22 çiftçimiz müracaat etti. Kursu İl Müdürlüğümüzden Ziraat Mühendisi Ümit UÇAR ve Ziraat Mühendisi Yusuf Yalçın KAPI verecek.
Kursun başlangıcında bir konuşma yapan İl Müdürlüğümüz Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Veysel SELBİ; “Kursların devam ettiğini, müracaat olması halinde ikinci budama ve aşılama kursunun açılabileceğini, kursa ilgi gösteren çiftçilerimize teşekkür ettiğini” söyledi.
Kursta üreticilerimize; Meyveciliğin genel durumu, bitkilerde organlar, bitkilerde organik madde faaliyeti, bitkilerde büyüme ve hareket fizyolojisi, meyve ağaçlarında budama ve çoğaltma gibi konu başlıkları altında eğitim verilecek.
30 Mart – 30 Nisan 2015 tarihleri arasında teorik ve uygulamalı devam edecek olan kurs 88 saat sürecek olup, kurs sonunda yapılacak sınavda başarı gösteren kursiyerlere Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından sertifika verilecek.

Haber ve Fotoğraf Kaynak : www.kastamonu.tarim.gov.tr

SPONSORLU BAĞLANTILAR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.