Cide’de İlçe Değerlendirme Toplantısı Düzenlendi

SPONSORLU BAĞLANTILAR

 

İlçe ziyaretleri ve değerlendirme toplantıları kapsamında Vali Mesut YILDIRIM başkanlığında yapılan, “Cide İlçesi Değerlendirme Toplantısı”na, Kastamonu Milletvekilleri Murat Demir ve Metin Çelik, Cide Kaymakamı Fatih Demir, Cide Belediye Başkanı Nejdet Demir, il, ilçe ve bölge müdürleri, mahalle, köy muhtarları ile STK temsilcileri ve  vatandaşlar  katıldı.

.

İlçe Kaymakamı ve Belediye Başkanı’ndan ilçenin genel durumu ve devam eden yatırımlar hakkında  brifing alan Vali YILDIRIM, ardından vatandaşların sorun ve taleplerini dinledi.

.

Amaçlarının ilçe hakkındaki bilgileri en yetkili ağızlardan, Kaymakam ve Belediye Başkanı’ndan, dinlemek olduğunu söyleyen Vali YILDIRIM; ardından sözün vatandaşlarımıza verilerek yaşadıkları yerdeki sorunları onların dilinden duymak şartıyla, burada bulunan İl Müdürlerimiz ve yatırımcı kuruluşlarımızın müdürleriyle birlikte imkânlarımız ölçüsünde çözebilmek ve 2017 yatırım programlarının bu sorunlar çerçevesinde hazırlamak olduğunu ifade etti.

.

Toplantıda; köylerdeki çöp, yol, kanalizasyon ve içme suyu sorunu ile su depolarının yenilenerek içerisine otomatik klorlama makinesinin kurulması, taşımalı eğitimde yaşanan sorunlar, elektrik hatlarının yenilenmesi, sel felaketinde hasar gören köprü ve yolların onarılması, ilçe devlet hastanesindeki uzman hekim ihtiyacı ile kamu kurumlarındaki personel ihtiyacına ilişkin talepler vatandaşlarımız tarafından dile getirildi.

.

Vatandaşların TEDAŞ’ın onarım ve bakım ekiplerine ulaşamaması noktasında yetkililerden bilgi alan ve karla mücadelede şimdiden tedbir alınması hususunda talimatlar veren Vali YILDIRIM; ayrıca çay yataklarının temizlenmesi ve sel felaketinin ardından yapılan çalışmalar hakkında DSİ 23.Bölge Müdürü Sait Umucu’dan bilgi aldı.

.

Vali YILDIRIM’ın ilçeye gelmelerinden duydukları memnuniyeti dile getiren vatandaşlarımız, Cide’de vatandaşların sorunlarıyla birebir ilgilenen bir Vali’yi ilk kez görmelerinin kendilerini çok mutlu ettiğini söylediler.

Kastamonu Valiliği/Basın

 

.

 

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

 

 

 

 

.

SPONSORLU BAĞLANTILAR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.