5 Nisan 2016 tarih ve 29675 sayılı Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren, Genç Çiftçi Projelerinin Desteklenmesi Tebliği kapsamında; Bakanlığımız tarafından 2018 yılında İlimize tahsis edilen 8.370.000 TL. ödenek karşılığında desteklenmesine karar verilen 279 projenin uygulaması devam ediyor.

 

 

 

Bu kapsamda, Devrekâni ilçesinde küçükbaş hayvan projesinden 8 genç çiftçiye 34’er baş hayvan olmak üzere toplam 272 küçükbaş hayvan törenle teslim edildi.

 

 

 

Devrekâni hayvan pazarında yapılan koyun teslim törenine; Tarım ve Orman İl Müdürü Osman YAMAN, Belediye Başkanı Mümtaz ALİUSTAOĞLU, İlçe Müdürü Engin ALTIKULAÇ, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Sinan ÇELEBİCAN, teknik personel, genç çiftçiler ile yakınları katıldı.

 

 

 

İl Müdürü Osman YAMAN burada yaptığı kısa konuşmada; “Genç Çiftçi Projesinin üç yıldır devam ettiğini, uygulamanın başarılı olarak sürdürüldüğünü, bu gün burada 8 genç çiftçimize 272 küçükbaş hayvanın kura ile teslim edildiğini, İl genelinde 279 proje uygulanacağını ve proje sayısı bakımından Türkiye’de yedinci sırada olduğumuzu, Devrekâni ilçesinde toplam 19 genç çiftçiye proje uygulanacağını” söyledi.

 

 

 

İl Müdürü YAMAN konuşmasının devamında; “Bu gün burada küçükbaş hayvan alacak olan genç çiftçilerimizi tebrik ediyorum. Koyunlarınıza çok iyi bakmanızı, bu konuda mutlaka başarılı olmaları gerektiğini, hayvancılığın gelişmesinin Ülkemiz tarımı için çok önemli olduğunu, dağıtımı yapılan küçükbaş hayvanların genç çiftçilere, İlimize ve Ülkemize hayırlı olmasını dilediğini” belirtti.

 

 

 

Belediye Başkanı Mümtaz ALİUSTAOĞLU yaptığı kısa konuşmasında ise; “Yapılan bu projeden çok mutlu olduklarını, genç çiftçilerin koyunlarına çok iyi bakarak üretimi artırmalarını, projenin ilçemize ve genç çiftçilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum” dedi.

 

 

Törenin ardından kuralar çekilerek genç çiftçilere koyunları teslim edildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.tarimorman.gov.t

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.