Engelleri Aşalım Projesinin Sertifikaları Vali Karadeniz Tarafından Verildi

SPONSORLU BAĞLANTILAR

Kastamonu Üniversitesi ile Atatürk Üniversitesi tarafından ortaklaşa yürütülen “Dezavantajlı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu İle İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi” hibe programına sunulan ve kabul edilerek desteklenmeye değer bulunan “Engelleri Aşalım” projesi kapsamında projenin sertifika töreni 16.10.2017 tarihinde Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in katılımları ile gerçekleştirildi.

 

 

Kastamonu Üniversitesi Bilgehan Bilgili Merkez Kütüphanesinde yapılan törene ayrıca, Kastamonu Belediye Başkanı Tahsin Babaş, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Abdullah Savaş, Proje Koordinatörü Yardımcısı Mehmet Üneş, Üniversitenin akademik ve idari personeli ve öğrenciler katıldı.

 

 

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasıyla başlayan program; İşaret Dili Eğitim alan grubun “Çanakkale Türküsü”nün işaret dili ile söylenmesi, Protokol konuşmaları ve projede yer alan grupların sertifika dağıtım töreni ile son buldu.

 

 

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz konuşmasında; ”Sizler öncelikle üretken olduğunuzda, topluma faydalı olduğunuzda ve her şeyden önemlisi kendi ihtiyaçlarınızı kendi başınıza giderilebilir hale geldiğinizde bizim gücümüze güç katmış olacaksınız. İşte bu yoldan hareketle yol almamız gerekiyor.

 

 

Bundan belki yirmi yıl otuz yıl öncesine gittiğimizde o zaman daha çok anneler babalar engelli çocuklar için acaba benden sonra ne olacaklar endişesi taşıyorlardı ama bugün sanıyorum artık bu endişeler büyük ölçüde geride kaldı ve birçok engelli kardeşimiz gerçekten gerek akademik, gerekse kamu kurum kuruluşlarında, hatta özel sektörde çok iyi hizmetler gelir duruma gelmiş bulunuyor bu bizi gerçekten memnun ediyor, gerçekten sevindiriyor ama daha gitmemiz gereken çok yol olduğunu da biliyoruz ve bu eksikliklerimizi tamamlamak ödevlerimiz arasında yer almalı.

 

 

Projeyi yapmamızdaki amaçta, sizler engelli olarak ayrı bir kategoride artı yer almamalısınız bilakis o bütünün bir parçası haline gelmeniz gerekiyor ve onu bu şekilde kabul etmemiz gerekiyor ve çalışmalarımızı da bu yönde devam ettirmemiz gerekiyor. 4 bin kişiye de ulaşabilmiş olması da projeyi ayrıca önemli hale kılıyor. ” ifadelerini kullandı.

 

 

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz ve beraberindeki protokol tarafından Katılım Öncesi Mali Yardım Aracı Fonlarıyla desteklenen ve çalışma Sosyal Güvenlik Bakanlığı Avrupa Birliği ve Mali Yardımlar Dairesi Başkanlığı tarafından yürütülmekte olan “Dezavantajı Kişilerin Sosyal Entegrasyonu ile İstihdam Edilebilirliklerinin Geliştirilmesi Hibe Programı” kapsamında desteklenen Engelleri Aşalım projesine ait sertifikalar gruplara dağıtıldı.

KASTAMONU VALİLİĞİ /BASIN

 

 

 

 

 

 

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

SPONSORLU BAĞLANTILAR

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*


This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.