Kastamonu İl Sağlık Müdürü Dr. Sadettin Yazı, Halk Sağlığı Hizmetleri Başkanı Dr. Yüksel Kutlu ile beraber, Kaymakamımız Deniz Pişkin’i makamında ziyaret etti.

 

.

İlçemizdeki sağlık hizmetlerinin genel bir değerlendirmesinin yapıldığı ziyaret sonrasında açıklamada bulunan Kaymakamımız: “Sayın İl Müdürümüzle özellikle ilçe devlet hastanemizdeki uzman doktor eksikliği konusunda değerlendirmelerde bulunduk. Bilindiği üzere bugün itibariyle hastanemiz; 11 uzman doktor, 4 pratisyen doktor, 4 diş hekimi ve toplam 220 personel ile halkımıza hizmet vermektedir. Hastanemizde norm kadrosu bulunup da eksik olan uzman doktorlar; kardiyoloji, nöroloji ve göğüs hastalıkları uzmanlarıdır. Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı doktorumuz ise doğum izininde olup pasif durumdadır. Bu eksiklerimizi gidermek için Ağustos ayı içerisinde 88. dönem zorunlu hizmet doktor atamalarında Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı, Nöroloji ve ikinci bir Dahiliye Uzmanı resmi olarak İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Sağlık Bakanlığından talep edilmiş olup atama yapılması beklenmektedir. Bununla birlikte bu atamalar yapılıncaya kadar özellikle kadın doğum uzmanı noktasındaki eksikliği giderebilmek için yine Sağlık Bakanlığımız üzerinden il dışından geçici görev ile bir Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı resmi olarak talep edilmiş olup yakın zamanda hastanemizde göreve başlaması beklemektedir.” dedi.

 

.

İlçemizdeki bütün kamu hizmetlerinin olduğu gibi sağlık hizmetlerinin de daha iyi bir noktaya taşınabilmesi ve vatandaşımıza daha nitelikli bir sağlık hizmeti sunabilme gayreti içinde olduklarını belirten Kaymakamımız, kendileriyle aynı amaca hizmet etme derdinde olan herkesin çabasına saygı duyduğunu ve önemsediğini belirtti. Kaymakamımız; “Tek Ben” anlayışı yerine bütün aktör ve paydaşların işbirliği ve ortak çalışma anlayışı içinde hareket etmesinin ve ötekileştirici yaklaşımlardan uzak durmanın ilçenin menfaatine olacağını belirterek herkesin bu konuda söylemlerinde daha dikkatli olması gerektiğini ifade etti.

 

.

Ziyarette; Tosya İlçe Sağlık Müdürü Dr. Murat Karakaş ile Tosya Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ahmet Karakuş da hazır bulundu.

 

 

.

 

.

Haber metni ve fotoğraflar Tosya Kaymakamı Sayın Deniz Pişkin’in Facebook sayfasından alınarak sitemizde yayınlanmıştır.

 

 

.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.