İnebolu’da Çiftçiler Desteklemeler ve Hibeler Konularında Bilgilendirildi

İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ile İnebolu İlçe Müdürlüğü tarafından Bakanlığımız Desteklemeleri ve Hibeleri ile ilgili bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

 

 

 

Bilgilendirme toplantısı İnebolu İlçesi Türk Ocağı Binası toplantı salonunda İlçe Müdür Vekili Yusuf BİRDEN, İl Müdürlüğü teknik personeli, TKDK İl Koordinatörlüğü Birim Sorumlusu Derya SALCI, İlçe Ziraat Odası Başkanı Suat BALABAN, İlçe Muhtarlar Derneği Başkanı Ahmet ÇAKILCI, Muhtarlar ve önder çiftçilerin yoğun katılımıyla gerçekleştirildi.

 

 

 

Toplantıda açılış konuşması yapan İlçe Müdür Vekili Yusuf BİRDEN; “Bizler İnebolu’muzun ve İnebolulumuzun kalkınmasını istiyoruz. O halde tarıma bakışımızda bir değişime ihtiyacımız var. Geleneksel anlamda atadan, dededen gördüğümüz tarım anlayışıyla tarımda var olmamız mümkün değil. Bu konuda gerekli değişime, dönüşüme ihtiyacımız var. Makine ekipmana ve özellikle zihinsel dönüşüme ihtiyacımız var. İşte bu projelerin en önemli katkılarından birisi bu olacak” dedi.

 

 

 

BİRDEN konuşmasının devamında; “Bu kapsamda Bakanlığımız projeleri bir anlamda nitelikli üretim için köye dönüş projeleridir. Biz bunu mutlak suretle gerçekleştirmek istiyoruz. Köyden koşa koşa buraya gelmek güzel. Şehir de bizim, köy de bizim. Ama oradaki imkanları, bu kredilerle eğer bütünleştirebilirsek inanıyorum ki çok önemli başarılara imza atılacaktır” şeklinde konuştu.

 

 

 

Açılış konuşmasının ardında bilgilendirme sunumlarına geçildi;

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı ile ilgili İl Müdürlüğümüz personeli Ziraat Mühendisi Abdurrahman KARAKAYA, % 30 Hibeli Düve Alım Projesi ve diğer hayvancılık desteklemeleri ile ilgili İl Müdürlüğümüz personeli Ziraat Mühendisi Yaşar Zeynel ÇERÇİLER ve Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu Hibeleri ile ilgili TKDK İl Koordinatörlüğünden Uzman Derya SALCI bilgilendirme sunumları yaptı.

 

 

Yapılan sunumların ardından toplantı soru cevap bölümü ile sona erdi.

 

 

 

 

 

 

 

 

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.tarim.gov.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.