Türk Dünyası Günleri ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kastamonu’ya Gelişi, Şapka ve Kıyafet İnkılabı”nın 94’üncü yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde Belediye tarafından düzenlenen Davetli Jürili Öğretim Elemanları Karma Kitap ve Resim Sergisi Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in katılımı ile gerçekleştirildi.

.

..

Programa ayrıca Garnizon Komutanı Personel Albay Gamze Aydoğdu, Belediye Başkanı Op.Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Kastamonu Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr. Mehmet Atalan, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, kurum müdürleri katıldı.

.

.

Serginin açılışında konuşan Vali Karadeniz;’’ Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Kastamonu’ya Gelişi, Şapka ve Kıyafet İnkılabı’nın 94’üncü yıl dönümü kutlamaları çerçevesinde gerçekleştirilen Kitap ve Resim sergisinin hayırlı uğurlu olmasını diliyorum. Sergide emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.” şeklinde konuştu.

.

.

 

Kastamonu Üniversitesi Güzel Sanatlar ve Tasarım Fakültesi akademisyenleri Doç. Dr. Serkan İlden ve Öğretim Üyesi Hasan Barış Çiçek’in koordinatörlüğünde gerçekleştirilen ve 25 Üniversiteden 80 akademisyen sanatçının katıldığı sergide Resim, Grafik, Heykel, Seramik, Özgün Baskı, Geleneksel Türk Sanatları Tezhip Minyatür Ebru Kaatı gibi eserler yer aldı.

.

 

.

 

 

.

.

 

.

.

.HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

.

.

.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.