Son Dakika
30 Mart 2015 Pazartesi

Kastamonu Valisi Şehmus Günaydın’a Vergi Haftası Ziyareti

24 Şubat 2015 Salı, 08:27
Vali GÜNAYDIN’a Vergi Haftası Ziyareti

Kamuoyunda vergi bilincinin oluşturulması, verginin toplumun tüm kesimlerine benimsetilmesi ve vergiyi gönüllü olarak ödeme alışkanlığının artırılması amacıyla, 1990 yılından bu yana kutlanan Vergi Haftası’nın 26.sı çeşitli etkinliklerle kutlanıyor.

23 Şubat – 1 Mart 2015 tarihleri arasında kutlanacak olan Vergi Haftası dolayısıyla Kastamonu Defterdar Vekili Ali ATEŞ Başkanlığında,  Personel Müdürü Recep ALUÇDİBİ, Vergi Dairesi Müdürü Murat DİKKULAK, Gelir Müdürü Kazım ALTINTAŞ, Muhasebe Müdürü Hasan SAVRUM, Saymanlık Müdürü Kasım ÖZKARA, Milli Emlak Müdürü Mehmet TÜRKOĞLU, Muhakemat Müdür Vekili  Mustafa TAHTACI  ve  Defterdarlık  personeli, Valimiz Sayın Şehmis GÜNAYDIN’ı makamında ziyaret etti. Makam girişinde Valimiz Sayın Şehmus GÜNAYDIN’a çiçek takdiminde bulunan  Defterdar Vekili Ali ATEŞ yaptıkları çalışmalar ve Vergi Haftası hakkında bilgiler verdi.

Vergi vermenin  vatandaşlık görevlerinin en önemlilerinden birisi olduğunu belirten Valimiz Sayın Şehmus GÜNAYDIN;  toplanan vergilerle eğitim, sağlık, ulaşım gibi hizmetlerin  yürütüldüğünü ifade etti ve bu harcamaların yapılabilmesi için mutlaka ve mutlaka vergi toplanması lazım. Gerek vergi taahhukunda,  gerekse vergi tahsilatında,  hem bu işte görevli arkadaşlarımız  hem de   vergi ödeyecek vatandaşlarımızın azami dikkat ve özen göstermeleri gerekmektedir. Aksi takdirde temel hizmetlerin yürütülmesinde  aksamalar oluyor, şayet vergiyi tabana yayabilirsek,  vergiyi zamanında toplayabilirsek bu bahsettiğimiz hizmetlerin daha kaliteli , daha üst seviyede sunulması imkanı olacaktır.  Vergi vermek vatandaşlık görevidir diyor, herkesi bu vatandaşlık görevini zamanında ve mevzuata uygun şekilde yerine getirmeye davet ediyoruz.” dedi.

Vergi haftası kapsamında yapılacak etkinliklerin; Kamuoyuna, Öğrencilere  ve Personele yönelik olarak  üç kategoride yapılacağını ifade eden Kastamonu Defterdar Vekili Ali ATEŞ mükellef sayıları, bütçe gelirleri hakkında rakamsal bilgiler verdi.

 

Kastamonu Valiliği / Basın

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>