İl Sağlık Müdürlüğü Merkez Toplum Sağlığı Merkezi bünyesinde Sağlıklı Hayat Merkezinde psiko-sosyal destek hizmetleri verilmeye başlanmıştır.

.

Bu kapsam da Hepkebirler Mah. Cumhuriyet Cad. No: 64 (eski İl Sağlık Müdürlüğü binası) adresinde 20.Ocak.2020 tarihinde göreve başlayan Uzman Psikolog Sıla Horuzoğlu halkımıza ücretsiz danışmanlık hizmeti vermektedir.

.
Uzman Psikolog Sıla Horuzoğlu, Girne Amerikan Üniversitesi İngilizce Psikoloji bölümünden mezun olmuştur. Kastamonu doğumlu olan Sıla Horuzoğlu 2014 yılında özel bir kurumda psikolog olarak memleketine hizmet vermiştir. Bu süreç de, İstanbul’da yüksek lisansını yaparak uzmanlığını Klinik Psikoloji alanında tamamlamıştır. Daha sonra, Kastamonu Üniversitesi’nden Pedagojik Formasyon Belgesini alarak Psikolojik Danışmanlık ve Rehberlik alanında kendini geliştirmiştir ve bu alanda da özel bir eğitim kurumunda görev yapmıştır.
Psiko-sosyal destek hizmetleri; bireysel danışmanlık, aile danışmanlığı, bireyin ruhsal veya fiziksel sağlık sorunları, aile ve çocuklarla iletişim, iş-okul veya özel yaşam gibi konularda yaşanan psikolojik ve sosyoekonomik açıdan ihtiyaçları doğrultusunda gerekli müdahalelerin ve yönlendirmelerin yapıldığı birinci basamak destek çalışmalarıdır.

.
Sağlıklı Hayat Merkezinden psiko-sosyal destek hizmeti için 0366 212 49 00-214 numaralı telefon ile iletişim sağlanarak randevu alınabilmektedir.

.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.