Kastamonu Üniversitesi (KÜ) öğrencileri, “Kütüphanesiz okul, kitapsız öğrenci kalmasın” kampanyasına destek olmak amacıyla, Tosya Kaymakamı Deniz Pişkin’i ziyaret etti.

Kaymakamlık toplantı salonunda gerçekleşen ziyarette konuşan Kaymakam Deniz Pişkin, Okuma alışkanlığının çocuklara kazandırılması sorumluluğunun sadece eğitim camiasının işi olmadığını söyledi.

Her kesimin topyekün bu duyarlılığı göstermesi gerektiğini belirten Kaymakam Pişkin, şunları kaydetti:

“ İdareciler de bu işe ön ayak olmalı. Farklı projelerle amaca ulaşmak için insanları kanalize etmeliler. Başlatmış olduğumuz, “Kütüphanesiz okul, kitapsız öğrenci kalmasın” ve “Okuyan bir Tosya hayalim var” projeleri çok şükür Tosya’da güzel bir karşılık buldu. Tosyalı hemşehrilerimin yanı sıra, hem yurt içinden hemde yurt dışından projelerimize bir çok hayırsever çeşitli bağışlarda bulunarak destek oldu. Bu demektir ki, toplum aslında böyle çalışmaları seviyor ve arzu ediyor. Kampanyaları ilk başlattığımda Tosyalı bir anne geldi. Bir miktar para ve bir tane de çeyrek altın masaya bıraktı. ‘ Ben okuyamadım keşke okusaydım. Hep içimde kaldı. Öğretmen olmayı çok istemiştim. Belki sizin sayenizde başka kızlar okuyacak ve öğretmen olacak. Benim bunda bir katkım olsun. Böylelikle kendimi çok mutlu hissederim’ diyerek kampanyaya destek olmuştu. Böyle nice insanlar var. Toplumun her kesiminin ilgisini uyandıran kampanyalarımıza, Kastamonu Üniversitesi ile üniversite bünyesindeki eğitim fakültesinin katkı vermesi benim için çok mutluluk verici bir hadise.”

Kaymakam Pişkin, gösterdikleri duyarlılık nedeniyle, Kastamonu Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Seyit Aydın, Tosya Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Selahattin Kaymakçı, eğitim fakültesi öğretim üyeleri ile öğrencilere teşekkür etti.

 

Ziyarette, Kastamonu Üniversitesi’nden Tosyalı Hemşehrimiz Prof. Dr. Orhan Söylemez, Tosya Meslek Yüksekokulu Müdürü Doç. Dr. Selahattin Kaymakçı, Tosya İlçe Milli Eğitim Müdürü Sıtkı Murat Demirci, Tosya Hasan Rıza Paşa Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürü Cüneyt Özil ve eğitim fakültesi öğretim üyeleri yer aldı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.