Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz, Hanönü’nde Vatandaşlarla Bir Araya Geldi

İçişleri Bakanlığı, İller İdaresi Genel Müdürlüğünün genelgesi gereğince, Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz Başkanlığında Hanönü İlçesinde Halk Toplantısı gerçekleştirildi.

 

Vatandaşlar; sorun, talep ve şikayetlerini direkt olarak Vali Karadeniz’e ve toplantıda hazır bulunan diğer ilgili il müdürlerine iletme fırsatı buldu. Milli Eğitim Müdürlüğü Konferans Salonu’nda düzenlenen Halk Toplantısına, Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Hanönü Kaymakamı Mustafa Hamit Kıyıcı, Hanönü Belediye Başkanı Serkan Uçar, İl Emniyet Müdürü Yardımcısı Özcan Güler, İl Jandarma Komutanı V. Jandarma Albay Fevzi Başköy, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Nida Sinsi, kurum müdürleri ile ilçe ve köy mahalle sakinleri katıldı.

 

Toplantıda, vatandaşların vereceği bilgilerin çok önemli olduğunu ifade eden Vali Karadeniz yaptığı açıklamada; “İçişleri Bakanlığının genelgesi doğrultusunda yapılan bu toplantılar halk ile devlet arasında doğrudan iletişim kurma aracıdır. Ayrıca bizler işimizi yaparken her şeyi dört dörtlük yaptığımızı düşünerek yapıyoruz amacımızda o gayemizde o ama yaptığımız işin sahada ki sonucu ne çıktısı nedir bunu ölçmede oradan bize dönüşlerin olması lazım. İşte bu toplantılarda bu dönüşü de sağlamış oluyoruz. Yapılmış olan hizmetlerde bir yerde bir eksiklik varsa o eksikliği o şekilde anlamış oluyoruz ve onu gidermek için hangi düzeltmeleri yapmamız gerekiyorsa onu yapmamız konusunda da bize yol gösteriyor. Bir başka bize faydası da hizmet ettiğimiz toplumu daha yakından tanımamızı sağlıyor ve ondan sonra yapacağımız işleri ne şekilde yaparsak gerçekten oranın işine yarar, verimli bir hizmete dönüşür veya hangi yöntemi izlersek orada sonuç alabiliriz bunları karşılıklı istişare etme fırsatını bize veriyor.

 

Köyüyle, merkez mahalleriyle, Hanönü geneliyle, okuluyla, herhangi bir kamu hizmetiyle ilgili taleplerinizi, isteklerinizi, önerilerinizi hatta biliyorsanız çözümlerinizi burada bizlere aktarabilirisiniz. Böylece daha çok toplantının amacına da hizmet etmiş olma fırsatı bulacağız.” şeklinde konuştu.

 

Toplantıda; ilçede faaliyet gösteren maden ocağı çalışmaları, köy yolları yapımı, karayolları sorunları, elektrik kesintileri, cami yapımı, pazar alanı temini, sokak hayvanları istihdamı, hastane ile ilgili talepler görüşüldü.

 

Vatandaşların taleplerini dinleyerek açıklamalarda bulunan Vali Karadeniz tarafından toplantıda belirtilen konuların yerince incelenmesi ve gereğinin yapılması hususunda yetkililere talimat verildi.

KASTAMONU VALİLİĞİ / BASIN

 

 

 

 

 

 

 

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.