İl Genel Meclis Salonunda düzenlenen toplantıya ayrıca; İl Özel İdaresi Genel Sekreteri T. Zafer Karahasan,  İl Genel Meclis Başkanı Mehmet Kayıkçı,  İl Genel Meclisi Üyeleri ve  İl Özel İdaresi birim müdürleri katıldı.
.
.
2018 mali yılı faaliyet raporunda geçtiğimiz yıl İl Özel İdaresi tarafından yapılan yatırım ve çalışmalar ile hayata geçirilen projelerin sunumu,  İl Özel İdaresi Genel Sekreteri T. Zafer Karahasan tarafından yapıldı.
.
.
Toplantıda, İl Özel İdare Genel Sekreterliği tarafından hazırlanan 2018 yılı faaliyet raporu meclis üyeleri tarafından görüşülerek oy birliği ile onaylandı.
.
.
2018 yılının başarılı geçtiğini belirten  Vali Karadeniz; “ güzel şeyler yapıldığına inanıyorum ve Kastamonu’nun özellikle hem kırsal kesimin gelişmesinde, hemde turizm potansiyelinin değerlendirmesinde önemli yollar kat edildi. Bunda herkesin emeği büyük. Hem Meclisimize hemde İl Özel İdaresi personeline bu anlamda teşekkür ediyorum. Yine geçmişe dönük olan 5 yılı değerlendirdiğimizde bu dönemde yapılan çalışmalarda genel olarak son derece başarılı ve yerinde yapılmış olan hizmetlerdir. Hepinizin kendi ilçelerinizle ilgili duyarlılığına ve gösterdiği hassasiyeti çok iyi biliyorum. Ama benim burada olduğum dönemde kendi aranızda gördüğüm kadarıyla gayet uyumlu bir şekilde çalışma performansı gösterdiniz. İnşallah bu çalışma performansı sizlerden sonrada devam edecektir diye düşünüyorum. Önemli olan o görevin ne kadar uzun sürdüğü de değil. Önemli olan o görevi dolu dolu geçirilip geçirilmediğidir. Arkanızda insanların Allah razı olsun işte şunu da falanca kişi yaptı dedirte bilmektir. O vesile oldu dedirtebilmektir eminim ki tüm meclis üyelerimizin arkasında bıraktığı böyle eserler mutlaka vardır ve bu anlamda ilçelerine döndüğünde rahatlıkla gururla gezeceklerdir önemli olan bunu yapabilmektir. Elbette ki daha yapacak çok iş var. Benim tezim şudur eğer problemler biterse orada idarecilere ihtiyaçta biter, meclise ihtiyaçta biter neticede ihtiyaçlar sınırsız hep ne kadar iyisini yapsanız daha iyisi beklenir. Kastamonu’nun daha belirli bir standardı yakalamak adına alması gereken bayağı bir yol vardır. Ülkemizle, İlimizle, ilçemizle, yöremizle ilgili herhangi bir olumsuzluğu gördüğümüzde onu dile getirmek ve onun çözülmesi içinde ilgili mercilere o sorunu ulaştırmak her şeyden önce vatandaşlık görevidir. Beş yıllık hizmetlerinizden dolayı tekrar hepinize teşekkür ediyorum, aday olan arkadaşlara başarılar diliyorum, aday olmayan arkadaşlarımıza da bundan sonra ki yaşamlarında da sağlık ve mutluluklar diliyorum” ifadelerini kullandı.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.