7-10 Ağustos tarihlerinde Dünya Taekwondo Federasyonu tarafından düzenlenen Özbekistan’ın Başkenti Taşkent’te yapılan Yıldızlar Dünya Taekwondo Şampiyonasına katılarak milli takım ile birlikte ülkemizi temsil eden Zehra Begüm Kavukçuoğlu altın madalya kazanarak dünya şampiyonu oldu. İlimizi gururla temsil eden Kavukçuoğlu Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’i makamında ziyaret etti.

.

Ziyarete Zehra Begüm Kavukçuoğlu ve ailesi, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu, Gençlik ve Spor İl Müdürü Reşat Asrak, Antrenör Numan Hacat katıldı.

.
Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz; Tebrik ediyorum. Gerçekten yaptığın başarı eminim ki Kastamonu’daki diğer gençlere de örnek olacak ve belki de bir ekolün burada başlamasını sağlayacaksın çünkü başarılı örnekler diğerlerini de cezbeder ve belirli spor branşlarını da öne çıkarır. Kastamonu Belediyesi hentbol takımında bir başarı yakalamış ve kadın hentbolunda gerçekten ülkemizin önde gelen illerinden birisi. Okul sporlarına da yansımalarını görüyoruz hentbolda. Tekvandoda da bu başarının hocamız Numan beyin ve diğer antrenörlerimizin bu konuda tüm gençleri Kastamonu’ya ikinci bir branş olarak ve yine Türkiye’nin önde gelen illerinden tekvando deyince akla gelen illerden birisi olacak şekilde çalışma göstereceklerine inanıyorum. Başarın önemli bir başarı tebrik ediyorum. Aynı disiplinle aynı tempo ile çalışmana devam ederek hep daha iyiyi hedefleyerek ben eminim gençlerde de, inşallah olimpiyatlarda da adını bütün Türkiye duyacaktır sende o başarılarla ülkemizde spor tarihine adını yazdıracaksın inşallah yetişmene destek olan aileni tebrik ediyorum hocalarına aynı şekilde ve antrenörünü özellikle tebrik ediyorum. Bu başarının diğer gençlerimize ve sporcularımıza da örnek olmasını ve benzeri başarıların Kastamonu’ya gelmesini temenni ediyorum. Burada sen şunu da ispatladın Kastamonu gencine fiziki ortam sağlanırsa Kastamonu genci dünyanın en iyisi olmaya hazır. Tüm arkadaşlarımızı bu bilinçle çalışacaklar ve tüm gençlerde bu bilinçle seni örnek alarak çıtayı hep yukarı çıkartacaklardır diye düşünüyorum. Bundan sonra da güzel başarılarını bekliyorum” şeklinde konuştu.

.

Yıldızlar Dünya Taekwondo Şampiyonu Zehra Begüm Kavukçuoğlu” Başarısını artırarak sürdürmeye çalışacağını hedefinin 2024 Olimpiyatları olduğunu” söyledi.

 

 

 

.

.

.

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

.

.

.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.