Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz Otobüs Temsilcileriyle Bir Araya Geldi

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Toplu ulaşımın merkezinde yer alan şehir ve ilçeler arası yolcu taşımacılığı yapan otobüslerin yol ve trafik güvenliğinin sağlanması amacıyla ilimiz sınırları içinde faaliyet yürüten yolcu otobüslerinin yetkilileri ve temsilcileriyle İl Genel Meclisi Toplantı Salonunda bir araya geldi.
.
.
Toplantıya ayrıca Vali Yardımcısı Vedat Yılmaz, Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Özbek, Otobüs firmaları yetkilileri katıldı.
.
.
İçişleri Bakanlığımızın değerlendirmiş olduğu bir emir üzerine bir araya geldik diyen Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz konuşmasının devamında şunları söyledi;” Önümüz bayram ve bizler çok dikkat etmeliyiz. Otobüslerimizin terminalden çıkarken hazırlıklı bir şekilde çıkmaları gerekiyor. Diğer bir konuda kaza olmaması için yolda güvenli sürüş yapılması. Üçüncüsü ise Allah korusun herhangi bir kaza olması durumunda can kaybının olmaması ve en az olması için alınması gereken tedbirlerdir, örneğin bütün yolcular emniyet kemerlerini takması gibi ” ifadelerini kullandı.
.
.
Toplantıda; Yol ve Sürüş güvenliği konusunda tüm tedbirlerin gözden geçirilmesi, Lastiklerin mevzuatta belirtilen şartlara ve iklim koşullarına uygun kullanımının sağlanarak aksaklığa mahal verilmemesi, Araç sürücülerinin yol ve hava şartlarına göre araç kullanmalarını, trafik kurallarına azami ölçüde dikkat edilmesi, yolculara emniyet kemeri kullanımı ile ilgili bilgilendirilmelerin yapılması, Yolculuklarda hız limitlerinin anlık dahi olsa aşılmaması, Taşıt kullanma süreleri göz önüne alınarak araçlarda yeterince şoför bulundurmaları, şoförlerin yorgun ve uykusuz araç kullanmalarının engellenmesi için firmalarca da denetimlerin yapılması, 10 numara yağ tabir edilen uygun olmayan yakıtların araçlarda kullanılmaması konuları görüşüldü.
.
.
Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz değerlendirme konuşmasında ; “Önemli olan İnsanların daha rahat daha güvenli ulaşım sağlamasıdır. Biraz bir şey olmaz mantığıyla gidiyoruz bazen. Araçlarda son derece konforlu oldukça rahat bu şekilde olunca insanlar dört tekerin üzerinde gittiğini unutuyorlar aslında o dört teker üzerinde gittiğimizi hiçbir zaman unutmamak lazım her an her yerde bir şey önümüze çıkabilir yada araç kontrolden çıkabilir, teknik bir arıza olabilir tüm bu ihtimalleri düşünerek tedbirli gitmekte fayda var. İnşallah bu sefer bu bayramı kazasız ve can kaybı olmaksızın geçiririz temennimiz o bu vesile ile hepinizi bayramını tebrik ediyorum” dedi.
.
.
.
..
 
.
.
.
.
.
.
.
.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.