Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz’in başkanlığında Tosya’da, vatandaşlarla buluşma toplantısı düzenlendi.

 

Tosya Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantı sonrası gazetecilere açıklamalarda bulunan Vali Karadeniz, her ilçede  bu tür programları yılda bir kez yapmaya çalıştığını söyledi.

 

Tosya’nın kendileri için önemli olduğunu belirten Karadeniz, şunları kaydetti :

 

“ Tosya, özellikle Kastamonu sanayisinin toplandığı ilçemiz. Bizim Anadolu’ya açılan kapımız. Dolayısıyla Tosya’daki her gelişme bizim için kıymetli. Buranın ihtiyacı olup da yapılması gereken tüm hizmetleri birebir takip etmek durumundayım ve takip etmeye de çalışıyorum. Bugünkü toplantıda da bahsettim, Tosya’nın en büyük iki köyü kanalizasyon sıkıntısı yaşıyordu. Neticede yapılması gerekiyordu. Tabii her iki köyün kanalizasyonunun yapılması ciddi bir mali ihtiyaç gerektiriyordu. Çevre ve Şehircilik Bakanımız geldiğinde kendisine ilk arz ettiğin bir iki konudan birisi oldu ve sağ olsunlar kendileri bu konuda talimat verdi. Gerekli idari prosedürler tamamlandıktan sonra, sözleşme imzalanacak ve çalışmalara başlanacak. Kastamonu da hiçbir köyde böyle bir uygulamamız yok. Nüfus itibariyle bunu hak ettikleri için, kanalizasyon problemlerinin çözülmesi gerektiğine inandığımız için sadece Tosya’nın bu iki köyünde böyle bir uygulama yaptık. Karayolu kavşaklarının yapılması oldukça önem arz ediyor elbette. Diğer yapılacak tüm yatırımlarla ilgili hem bizlerin, hem Kaymakamımızın, hem Belediyemizin elbirliğiyle önemli gelişmeler olacaktır diye düşünüyorum.”

 

Vali Yaşar Karadeniz, Suluca ve Ortalıca köylerine ait altyapı yatırımlarına ayrılan ödeneğin, 4 milyon 750 bin lira olduğunu sözlerin ekledi.

 

 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.