Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz,  Küre İlçesi İğdir köyü Curlar Mahallesinde çıkan yangın sebebiyle evini kaybeden vatandaşlarla bir araya gelerek yangın bölgesinde incelemelerde bulundu.
.
.
.
.
.
10 ev ve 1 ahırın yandığı İğdir Köyündeki hasarı yerinde inceleyen Vali Karadeniz’e Küre Kaymakamı Fatih Kayabaşı, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Özbek, İl Afet ve Acil Durum Müdürü Ekrem Küçükbayram, Kastamonu AK Parti İl Başkanı Doğan Ünlü, ilgili kurum müdürleri ve vatandaşlar eşlik etti.
.
.
.
.
.
Kendilerine geçmiş olsun dileklerini ileterek devlet olarak her zaman yanlarında olduklarını ifade eden Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz yapmış olduğu açıklamada; ‘’ Şu anda yangın kontrol altına alınmış durumda. Hem karadan itfaiye ekiplerimiz, hem de havadan Orman Genel Müdürlüğümüze ait yangın söndürme helikopterinin müdahalesiyle yangın kontrol altına alındı. Maalesef bu yangında 10 tane ev yandı. Tek tesellimiz can kaybının olmaması. Yangın söndürme çalışmaları akşam saatlerine kadar devam edecek ve en kısa sürede de yangından zarar gören vatandaşlarımızın barınma ve yeniden evlerini yapmaları için gerekli çalışmalarda AFAD tarafından yürütülecek. Yangının çıkış nedeni henüz belli değil ama ilk yangının çıkmış olduğu evin sahibinin bize vermiş olduğu bilgi elektrik kontağını işaret ediyor. Ama bu tabi teknik incelemeden sonra netleşecek.  ’’ İfadelerini kullandı.
.
.
.
.
.
.
KASTAMONU VALİLİĞİ/ BASIN
.
.
.
.
.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.