Vakıflar  Bölge Müdürü Yavuz Yücebıyık  ve  beraberindeki Vakıflar Bölge Şube Müdürü Erdal Arslan, Yanıkoğlu Vakfı Mütevellisi Fahri Yanık, Ünal Vakfı Başkanı Metin Ünal, Kurşunlu Han Müdürü, Cem Dilimel, Sosyal Yardımlaşma Vakfı Müdürü Uğur Başak, 6-11 Mayıs tarihleri arasında kutlanan “Vakıflar Haftası” dolayısıyla Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’i  makamında ziyaret ettiler.

.

.

.

Ziyaret sırasında Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’e vakıf olarak gerçekleştirilen çalışmalar, planlanan projeler hakkında bilgiler veren Vakıflar Bölge Müdürü Yavuz Yücebıyık, hafta boyunca yapılacak çeşitli etkinliklerle Vakıflar Haftası’nı geniş bir yelpazede kutlayacaklarını ifade etti.

.

.

.

Vakıflar bizim en eski geleneklerimizden birisidir diyen Vali Karadeniz;   Vakıflar medeniyetimizin önemli parçalarından birisidir, bizi biz yapan değerlerimizdendir, eğer millet olarak bugünlere gelmişsek belki bununla ilgili on tane madde sayılacaksa bu on unsurun içinde vakıf geleneği de mutlaka yer alıyor. Yavuz bey buradaki vakıf potansiyelini anlatırken bu geçmişte kurulan vakıfların bugüne de çok önemli katkılarının olduğunun da göstergesidir. Onları korumak geliştirmek istifade etmek ve gelecek nesillere aktarmak hepimizin ortak görevi olmalı ama bugünün insanının da yeni kuracakları vakıflarla ve geliştirecekleri yardım sistemleri ile bugünden de geleceklere bir şeyler bırakmak lazım. Hep geçmişle övünerek yetinmek doğru değil arada bir kopuk zincirin arkasında, bir kopukluk daha  oluşturmamak lazım. Bu anlamda da bugünde insanlarımıza büyük görev düşüyor. Vakıf kurmak için maddiyatta gerekmiyor. Eğer siz hayırseverlerin katkılarını bir araya getirir ve bu katkıları belirli bir amaca vakfedeceğinizi taahhüt ederseniz buda yeterli oluyor zaten. Bu işin bir vereni, bir alanı,  birde aracılık edeni vardır. Ama hepsi bu işin hayırlı kademeleridir. Sadece bunu sosyal destek anlamında da değil kamunun gördüğü birçok hizmet dalına kurulabilecek vakıflarla ilave destekler getirmek mümkündür ben bu anlamda da inşallah vakıfçılığın ülkemizde gelişmesi temennisinde bulunuyorum haftanızı tekrar tebrik ediyorum. Tarihi mekânlarımıza yönelik restorasyonlarından dolayı da Vakıflar Bölge Müdürlüğümüze, Bölge Müdürümüz Yavuz bey ’ede huzurlarınızda teşekkür ediyorum” ifadelerinde bulundu.

.

.

 

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz İlimizdeki Vakıf çalışmalarından memnuniyetini dile getirerek, Vakıflar Bölge Müdürü Yavuz Yücebıyık ve beraberindeki kutlama komitesi üyelerinin nezdinde tüm vakıf çalışanlarını yaptıkları başarılı çalışmalarından dolayı kutladı.

 

.

.

.

 

 

.

.

 

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.