Toplumda meydana gelen olaylar hakkında  kamuoyunu objektif,  tarafsız  ve doğru bilgilendirmek basınımızın  temel görevidir.  Böylesine önemli bir misyonu üstlenen gazetecilerin  bu ilkeler doğrultusunda  ortaya koydukları emek, çaba  ve gayretleri açısından  basından sansürün kaldırıldığı 24 Temmuz 1908 tarihi önemli bir dönüm noktası olmuştur.
Kamu yönetimi ve vatandaşlarımız arasındaki ilişkilerde de  önemli bir görev üstlenen  basınımız, vatandaşlarımızın gözü kulağı ve sesi olarak onların doğru bilgilendirilmesi ve haber alma haklarının en iyi şekilde gerçekleşmesi için ortaya koydukları   çalışmaları takdirle karşılanmaktadır.
Türk basını, özellikle de mahalli basın, milli mücadele yıllarında, milli duygulara hitap ederek, milli birlik ve beraberliğin sağlanması yönünde zor koşullara rağmen görevini en iyi şekilde yerine getirmiş,  Anadolu’nun düşman işgaline karşı direnişin yürekli sesi olarak bu direnişin kahramanlarının destanını yazmıştır.
Türk Dünyası Kültür Başkenti ünvanını taşıyan tarih, turizm şehri İlimizde yapılan etkinlikleri  zamanında ve etkin bir şekilde kamuoyuna aktararak bu takdire değer çalışmaları ile şehrimizin sosyal, kültürel, ekonomik kalkınmasına ve demokrası kültürünün yerleşmesine katkı sağlayan basınımız tarafından  İlimizdeki mevcut değerlerin Türkiyeye ve tüm dünyaya armağan olarak tanıtımının yapılarak hafızalarda kalması  Kastamonu İlimizin gelecek kuşaklarına bıraktığı en anlamlı miraslarından birisidir.
Ülke menfaatlerini ve kamu düzeninin korunmasını göz ardı etmeden kamuoyunu aydınlatan, bilgilendiren ve toplumun haber almasını sağlayan, her türlü zorluğa karşı demokrasi ve millet iradesine sahip çıkan başta Kastamonu’daki basın mensubu arkadaşlarımız olmak üzere, tüm basın mensuplarına teşekkürlerimi sunuyor,  “24 Temmuz Gazeteciler ve Basın Bayramı”nı kutluyor, aileleriyle birlikte  sağlık, mutluluk ve başarılar diliyorum.
                                                                                                                 Yaşar KARADENİZ
Vali 
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.