Milli mücadele döneminde  tüm dünya’ya örnek davranışlarını sergileyerek ülkesinin özgürlük ve bağımsızlığı için cepheden cepheye koşan Anadolu kadınları, erkeği, yaşlısı, çocuğu ile birlikte kazandıkları   zaferlerle adlarını altın harflerle tarihe yazdırmayı başarmışlardır.
.
.
.
 İşte bu nedenle,  8 Mart, varlıklarıyla  kahramanlığın,  asaletin timsali kadınlarımızın bir kez daha onurla anıldığı  gündür.
.
.
Kahramanlığın  en güzel örneklerini gösteren dün olduğu gibi bugün de başarıları ile Ülkemizin gelişmesinde, çağdaşlaşmasında toplumsal, ekonomik yaşamın gelişmesinde ve geleceğimizin inşaasında da  önemli rol alan,  eğitimden bilime, sanattan kültüre, siyasetten kamu yönetimine katkıları ile Uluslararası düzeyde de Ülkemizi  gururla temsil eden Türk kadını   her türlü takdiri hak etmektedir.
.
.
.
Hayatımızın her alanında sundukları başarıları ile geride asla unutulmayacak izler bırakan,  günümüz kadınlarına da rehber olarak bu mirasın,  sonraki nesillere de aktarılmasına vesile olan anne, eş, kardeş gibi unvan ve değerleri uhdesinde barındıran kadınlarımızın yetiştirdikleri bireylerle,  bundan sonra da  yine aktif bir şekilde tüm faaliyetlerde yer  almaları ülkemizin geleceği açısından son derece önemlidir.
.
.
.
         Bizler Millet olarak, şefkatin, fedakarlığın, sabrın ve özverinin sembolü olan Türk kadınını ve Türk annesini geçmişten geleceğe hayatımızın her döneminde  baş tacı eden, onlara büyük değer veren bir medeniyetin mirasçıları olmaktan gurur duymaktayız.
.
.
         Aileden başlayarak hayatımızın her döneminde  emekleri olan başta şehit  ve gazi anneleri olmak üzere, Şerife Bacıların torunları  tüm Kastamonu’lu ve ülkemizdeki bütün kadınlarımızın  8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü kutlar, sağlıklı, başarılı, huzurlu günler dilerim.
.
.
        Yaşar KARADENİZ
                    Vali
.
.
.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.