Kastamonu Valisi Yaşar Karadeniz’in Regaib Kandili Mesajı

Rahmet ve merhametinin bir göstergesi olarak Yüce Rabbimizin bizlere ihsan ve ikram buyurduğu mübarek “üç aylar” mevsimine bir kere daha kavuşmanın mutluluğunu yaşıyoruz.  Recep ayının ilk günü, 07 Mart Perşembe’yi Cuma’ya bağlayan gece  mübarek Regaib Kandili’dir.
.
.
.
Recep, Şaban ve Ramazan aylarından oluşan ve dini kültürümüzde özel bir yeri bulunan üç aylar, Yüce Mevlamızın rahmetinin  yağdığı  bereket mevsimidir. Üç aylar, her biri ilahî tecellilerle, ihsan ve ikramlarla dopdolu olan Regaip, Mirac, Berat ve Kadir geceleri ile süslenmiş maneviyat ikliminin yaşandığı,  yapılan iyiliklere kat kat mükâfat verildiği, duaların dalga dalga Allah’a ulaştığı  feyizli ve bereketli bir kazanç mevsimidir.
.
.
.
Manevi duygularımızın yoğunlaştığı, huzur bulduğumuz bu müstesna günlerde yaşandığı  gibi her fırsatta doğruya, güzele, iyiye yönelebildiğimiz ölçüde huzurlu, kazançlı ve bereketli zaman dilimlerini hayatımızın her dönemine taşımamız mümkündür.
.
.
.
Toplum olarak birbirimize kenetlenerek, birlik ve beraberlik anlayışı içerisinde daha hoşgörülü ve saygı çerçevesinde  yapılan davranışlarımızın, millet olarak medeniyetimizde var olan huzur , kardeşlik   ve dayanışma duygularımızı daha da arttıracağına, bu anlamlı ayların  tüm güzelliklere vesile olması için üzerimize düşen görevi yerine getireceğimize inanıyorum.
.
.
Vatandaşlarımızın ve tüm islam aleminin mübarek Regaip Kandilini tebrik ediyor, üç ayların gelişi ile manevi huzurun tüm insanlığa yayılmasını, devletimizin bekasını, vatanımızın ve milletimizin her türlü afetlerden korunmasını Cenab-ı Allah’tan temenni ediyorum.
.
.
  Yaşar KARADENİZ
               Vali
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.