Kastamonu’da 29. Vergi Haftası Kutlama Etkinlikleri Başladı

“29. Vergi Haftası” dolayısıyla Cumhuriyet Meydanı Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı önünde gerçekleştirilen çelenk töreninin ardından Defterdar İhsan Mintaş ve beraberindeki heyet, Vali Yaşar Karadeniz’i makamında  ziyaret etti.
Ziyarete, Defterdar İhsan Mintaş, Personel Müdürü Recep Aluçdibi, Vergi Dairesi Müdürü Kazım Altıntaş, Müdür Vekili Cengiz Kara, Muhasebe Müdürü Fatih Kafaoğlu, Milli Emlak Müdürü Kenan Yıldar, Muhakemat Müdürü Mustafa Tahtacı, Kurumlar Saymanlık Müdür Vekili Mehmet Balcıoğlu ve V.H.K.İ Hasan Doğan katıldı.
Makam ziyaretinde  Defterdar İhsan Mintaş tarafından  İlimizde yapılacak hafta etkinlikleri ve yıl içersinde yapılan çalışmalar, faaliyetler ve istatistiki bilgiler verildi.
Vergi Haftası ile ilgili Türkiye’nin her tarafında yapılan etkinliklerle,  vergi bilincinin arttırılmasına çalışıldığını ifade eden Vali Karadeniz; ‘’İlimiz açısından baktığımızda sadece vergi kayıpları sorunu olmadığını belirtti.   Aynı zamanda ilimizde faaliyet gösteren kuruluşların bir çoğunun merkezlerinin başka illerde kurulması dolayısıyla üretimini Kastamonu’da yapıyor olmasına rağmen, bu üretimin şirket merkezinin bulunduğu illere, onların hanesine yazılıyor olması da ilimiz açısından bir kayıp olduğunu düşünüyorum. Bu konuda da çalışmalar yapılırsa  ilimizin toplanan vergiler, harcamalar dengesinin,  İlimiz lehine daha da düzeleceğine inanıyorum. İnşallah bu doğrultuda da sonuçlar alınır temennim odur. Vergi Haftanızı da tebrik ediyorum’’ şeklinde konuştu.
29. Vergi Haftası  İlimizde çeşitli  ziyaret  ve etkinliklerle  hafta sonuna kadar devam edecek.
KASTAMONU VALİLİĞİ/BASIN
.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.