“31. Vergi Haftası” dolayısıyla Defterdar İhsan Mintaş ve beraberindeki heyet, Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’i makamında ziyaret etti.

.

Ziyarete, Defterdar İhsan Mintaş, Personel Müdürü Recep Aluçdibi, Vergi Dairesi Müdürü Murat Saydam, Gelir Müdür Vekili Cengiz Kara, Muhasebe Müdürü Fatih Kafaoğlu ve Personel Hasan Doğan katıldı.

.

Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz konuşmasında; “Vergi haftasını kutluyorum. İnşallah bu haftaların kutlanmasıyla ülkemizde vergi bilincinin gelişmesine katkı sağlanır. Eskilerden kalma kamu spotu vardır size yol, su, elektrik olarak geri dönecektir denir hakikaten sadece yol, su, elektrik olarak değil tüm kamu hizmetleri açısından, sosyal hizmetleri açısından, yatırım hizmetleri açısından bize geri dönmektedir. En önemlisi her ilde toplanan vergi o ile aktarılan İl Özel İdaresi ve Belediye paylarını etkilemektedir. Bir ilde ne kadar çok vergi toplanırsa İl Özel İdaresine ve Belediyelere de o kadar fazla pay gelmektedir. Dolayısıyla bu o ilin, gelişmesi, kalkınması anlamına gelmektedir. İlimizde de vergi toplama oranı olarak 2020 ‘ de hedeflediğimiz noktaya inşallah el birliği ile sizlerin gayretleri ile ulaşacağımıza ve ilimize bunun sonucunda yeni yatırımların kazandırılacağına inanıyorum vergi haftanızı kutluyor çalışmalarınızda başarılar diliyorum” ifadelerini kullandı.

.

Amaçlarının vergi bilincinin oluşturulması, piyasada vatandaşın gönüllü uyumunun sağlanması olduğunu söyleyen Defterdar İhsan Mintaş, Tahakkuk eden verginin yaklaşık % 78 oranında tahsilatının yapıldığını belirtti.

.

.

.

.

 

.

.

.

.

 

.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.