Kastamonu Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu ve Teknik Alt Çalışma Grubu” toplantısı  Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in Başkanlığında İl Genel Meclisi Toplantı Salonu’nda gerçekleştirildi.
.
.
.
.
Toplantıya ayrıca Vali Yardımcısı Ahmet Ertürk, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Metin Özbek, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri T. Zafer Karahasan ve konu ile ilgili kamu kurum yetkilileri katıldı.
.
.
.
.
Bir önceki toplantıda alınan kararlarının gözden geçirilmesi ile başlayan Bağımlılıkla Mücadele İl Koordinasyon Kurulu toplantısında konuşan Vali Karadeniz; “Bağımlılık konusu daha önceki toplantılarımızda belirttiğimiz gibi günümüzün en önemli konularından birisi. Okulların açılmış olması dolayısıyla da bugünlerde ayrı bir öneme sahip üstünde hassasiyetle durmamız gereken bir dönemin içerisindeyiz. Gündemde yer alan projeleri tek tek görüşeceğiz. Gündem maddelerini uygularken  sonuç alıcı şekilde, uygulama konusunda da çalışma göstermemiz, uyuşturucuyla mücadelenin gereklerini yerine getirecek şekilde çalışmamız gerekiyor. Herkesin bulunduğu konumda bu anlamda çok sıkı bir gayreti gerekiyor. Yapmamız gerekenlerden bir tanesi de, yaptığımız çalışmaların çıktılarını ölçmeye çalışmak olmalı, yaptıklarımızla gerçekten bir fayda sağlıyor muyuz buna bakmak gerektiği kanaatindeyim. ‘’ dedi.
.
.
.
.
Toplantıda İl Jandarma Komutanlığı ve İl Emniyet Müdürlüğünce, 2018 yılı Mayıs- Haziran- Temmuz ve Ağustos aylarına ilişkin narkotikle mücadele çalışmalarına ilişkin dört aylık verilerin kurula sunulması, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğünce hazırlanan “Sanal Hayatla Kaybettiğimiz Gerçekler Projesinin” Gençlik Merkezince kurula sunum yapılması, Kastamonu Denetimli Serbestlik Müdürlüğünce hazırlanan “ Madde Bağımlılığı ile Mücadele Aile Eğitimi Projesinin” kurula sunum yapılması, Milli Eğitim Müdürlüğünce okula devam etmeyen çocuklara yönelik çalışmalar ile “ Fidanlar Kurumasın Projesinin” kurula sunum yapılması, Ceza İnfaz Kurumlarında bulunan madde bağımlısı hükümlü ve tutuklularla yapılan çalışmalara ilişkin kurula sunum yapılması, 2018-2019 Eğitim Öğretim döneminin Eylül ayı içerisinde başlayacak olması nedeniyle okullarda madde kullanımının önüne geçilebilmesi için okul ve çevresinde alınan tedbirlere ilişkin Milli Eğitim Müdürlüğünce ve İl Emniyet Müdürlüğünce alınan tedbirlere ilişkin bilgilendirme yapılması ve alınması gereken ilave tedbirlerin gözden geçirilmesi hususları görüşülerek yetkililer tarafından sunum gerçekleştirildi ve fikir alış verişlerinde bulunuldu.
.
.
.
.
Okullarda devamsızlık ve başarısızlık varsa tespit edilmesi hususunda yetkililere talimat veren Vali Karadeniz, yapılan bu mücadele kapsamında özellikle bu konular üzerinde hassasiyetle durulacağını ifade etti.
.
.
KASTAMONU VALİLİĞİ / BASIN
.
.
.
.
.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.