Cumhuriyetimizin kuruluşunun 96’ıncı yıl dönümü kutlamaları, Atatürk ve Şehit Şerife Bacı Anıtı’na çelenklerin sunulmasıyla başladı.

.

.

Törene Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Milletvekili, Metin Çelik ve Hasan Baltacı, Garnizon Komutanı Per.Alb. Gamze Aydoğdu, Belediye Başkanı Op.Dr. Rahmi Galip Vidinlioğlu, Baro Başkanı Avukat Özgür Demir, Vali Yardımcıları Ünal Kılıçarslan, Vedat Yılmaz ve Mustafa Taş, İl Emniyet Müdürü Necati Denizci, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mücahit Avkıran, 5’inci Jandarma Eğitim Alay Komutanı Jandarma Albay Orhan Sırma, Siyasi Parti temsilcileri, Kamu kurum ve kuruluş müdürleri, sivil toplum kuruluş temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

.

.

Valilik, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin Atatürk Anıtına sunulmasıyla ve saygı duruşuyla başlayan tören, Belediye Bandosu eşliğinde İstiklal Marşı’nın okunması ve bayrağımızın göndere çekilmesiyle devam etti. Tören daha sonra Fatih Sultan Mehmet Ortaokulu Halkoyunları ekibinin gösterisi ile sona erdi.

.

.

Cumhuriyet Bayramı kutlamaları Valiliğimizce belirlenen program çerçevesinde, yarın saat 10.00’da Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz tarafından tebriklerin kabulü ve akabinde yapılacak kutlama etkinlikleriyle devam edecek olup, kutlamalara tüm halkımız davetlidir.

.

.

 

 

 

 

 

 

 

 

.

.

.

.

 

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : /www.kastamonu.gov.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.