Kurtuluş Savaşı’nın amacını ve ruhunu, milletin bağımsızlık istek ve azmini dile getiren “İstiklal Marşı’nın Kabulünün 99. Yıl Dönümü Kutlama ve İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı ” Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’in katılımı ile gerçekleştirildi.

.

.

Programa ayrıca, Garnizon Komutanı Personel Albay Gamze Aydoğdu, Belediye Başkanı Op.Dr.Rahmi Galip Vidinlioğlu, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Mücahit Avkıran, siyasi parti başkanları, kamu kurum ve kuruluş amirleri, sivil toplum örgütleri ve öğrenciler katıldı.

.

.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşının söylenmesi ile başlayan program “ Hakk’ın Sesleri” Oratoryo gösterisi, Mehmet Akif Şiirleri Müzik Dinletisi, “ Akif’le Hasbihal” Tiyatro Gösterisi ve İstiklal Marşı’nın Sahne Gösterisi Eşliğinde okunması ile devam etti.

.

.

Programın sonunda İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından 12 Mart İstiklal Marşı’nın Kabulü ve Mehmet Akif Ersoy’u Anma Günü kapsamında düzenlenen resim ve İstiklal Marşını Okuma yarışmalarında derece alan öğrencilere ödülleri verilerek, programda yer alan tüm öğrenciler tebrik edildi.

.

.

.

.

.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.