Kastamonu’da, İstiklal Marşı’nın Kabulünün 97. Yıl Dönümü Kutlama Programı Düzenlendi

Kurtuluş Savaşının amacını ve ruhunu, milletin bağımsızlık istek ve azmini dile getiren “İstiklal Marşı’nın Kabulünün 97. Yıl Dönümü Kutlama ve İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’u Anma Programı” gerçekleştirildi.

 

 

Program saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın söylenmesi ile başladı, günün anlam ve önemini belirten konuşmalarla devam etti.

 

 

Halk Eğitim Merkezi Konferans Salonu’nda düzenlenen programa, Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Garnizon Komutanı ve Askeralma Bölge Başkanı Personel Albay Sadettin Yıldız, Belediye Başkan Vekili Eşref Can,Baro Başkanı Mehmet Çiftçi,Vali Yardımcısı Vedat Yılmaz, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, siyasi parti başkanları, kamu kurum ve kuruluş amirleri, sivil toplum örgütleri ve öğrenciler katıldı.

 

Özlem Burma Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Alper Civelek tarafından günün anlam ve önemini belirten açılış konuşmasının yapıldığı programda Candaroğulları İlkokulu’ndan öğrenci Zeynep Erhan İstiklal Marşı’nı okudu. Özlem Burma Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından hazırlanmış olan “Gençlikte Bayrak Aşkı” konulu kısa film gösterimi yapıldı. “Akif” ve “ İstiklal Marşı” adlı oratoryonun sergilenmesi sonrasında ise “ İstiklal Marşımız ve Mehmet Akif Ersoy denilince aklımıza gelenler” konulu sokak röportajını içeren video gösterimi yapıldı.

 

Program; “Gençlikte İstiklal Marşı Sevgisi” konulu canlandırma sonrasında gerçekleştirilen deneme yarışması ödül töreni ile sona erdi.

 

İstiklal Marşı’nın Kabulünün 97. Yıl Dönümü Kutlama ve İstiklal Şairi Mehmet Akif Ersoy’u Anma” konulu deneme yarışmasında dereceye giren öğrencilere ödülleri Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz ve protokol tarafından verilerek, programda yer alan tüm öğrenciler tebrik edildi.

KASTAMONU VALİLİĞİ / BASIN

 

 

 

 

 

.

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.