Kastamonu’da İzleme Değerlendirme Sistemi Toplantısı Düzenlendi

İçişleri Bakanlığı, bağlı kuruluşları ve taşra teşkilatlarının kurumsal yapılarının iyileştirilmesi, iyi uygulama örneklerinin paylaşılması, yürüttükleri faaliyetlerin insan odaklı ve vatandaş memnuniyetini esas alan hizmet anlayışı içinde Bakanlığın Stratejik Planında belirtilen amaç ve hedeflere ulaşması, merkez ve taşra teşkilatları arasında koordinasyon kanallarının etkinleştirilmesi amacıyla “İZDES” İzleme Değerlendirme Sistemi toplantısı İçişleri Bakan Yardımcısı Sayın Mehmet Ersoy başkanlığında Valiliğimizde gerçekleştirildi.
.
.
Toplantıya ayrıca Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz, Vali Yardımcıları Mustafa Taş ve Mustafa Görmüş, İl Emniyet Müdürü Metin Turgay Karabulak, İl Jandarma Komutanı J.Alb.Metin Özbek, İnebolu Sahil Güvenlik 96. Bot Komutanı Ütgm. Alper Alemisoğlu ile Valilik Birim Amirleri ile İzleme ve Değerlendirme Çalışma Programı (İZDES) heyeti katıldı.
.
.
Programı kapsamında ilk olarak Kastamonu Valiliğinde Basın açıklaması yapan İçişleri Bakan Yardımcısı Sayın Mehmet Ersoy daha sonra, Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz’i makamında ziyaret etti.
.
.
İçişleri Bakanlığı Bakan Yardımcısı Mehmet ERSOY konuşmasında; “Bugün İçişleri Bakanlığından, Jandarma Genel Komutanlığımızın, Sahil Güvenlik Komutanlığımızın, Emniyet Genel Müdürlüğümüzün, Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğümüzün, Afet ve Acil Durum Başkanlığımızın ve Göç İdaresi Genel Müdürlüğümüzün temsilcileri ile birlikte Kastamonu’muzu ziyaret ediyoruz. İçişleri Bakanlığımızın verdiği hizmetlerin etkin, verimli, süratli hemde ekonomik olması ve vatandaş memnuniyetine dayalı bir anlayışla sunulmasını sağlamak amacıyla, Bakanlık olarak bir dizi projeler ve uygulamalar hayata geçirdik. Bunların bir tanesi de İZDES dediğimiz yerinde izleme ve değerlendirme projesi bugün bu kapsamda ilimizdeyiz. Biz her şeyden önce verdiğimiz hizmetlerin hem hizmeti sunanlar tarafından severek, aşkla, sevgiyle verilmesini hem hizmeti alanlar tarafından İş fikirleri ciddi bir memnuniyet seviyesini yakalanmış olması için gayret gösteriyoruz. Bu amaçla Bakan Yardımcılarımızın başkanlığında oluşturduğumuz heyetlerle bütün illerimizi ziyaret ediyoruz. Bu illerimizde hizmeti veren arkadaşlarımızla değerlendirme yapacağız, onların değerlendirmelerini alacağız. Daha sonra hizmet alanlarla sivil toplumda meslek odaları temsilcileri ile bir değerlendirme yapacağız. Yine bizzati hizmeti almış vatandaşlarımızı evlerinde ziyaret edeceğiz. Onlara soracağız fikirlerini alacağız, desteklerini alacağız, değerlendirmelerini alacağız sonra bir araya geleceğiz burada Valimiz ve değerli mesai arkadaşları önderliğinde onları istişare edeceğiz buralarda gördüğümüz iyi uygulamaları başka illerimize taşıyacağız ve böylece Valilerimizin önderliğinde bütün bakanlığımızın hizmet sonucu birimlerinin başkanlarını, temsilcilerini tam bir uyum koordinasyon içinde, milletimize hizmet etmesini ve milletimizin her geçen gün ağırlaşan, zorlaşan bu coğrafya şartlarında ülkemizde huzur ve güven içinde yoluna devam edebilmesini sağlamaya çalışacağız. Hepinizin bildiği gibi gerçekten bu güne kadar sınırlarının belirli bir kısmında neredeyse hiç devlet kalmamış bir coğrafyada, bütün terör örgütlerinin ve onları kullananların hedefi olmuş bir ülke olarak her şeye ve her olumsuzluğa rağmen huzurun merkezi haline geldik.  Dünyanın en güvenli şehirleri bugün Türkiye’de bu anlamda bütün mesai arkadaşlarımızın gayretli çalışmalarına, canı gönülden teşekkür ediyoruz ve biz aynı kararlılıkla ülkemizin yoluna devam etmesini sağlamaya çalışacağız. Bundan sonrada aynı şekilde istikrarımız bozulmadan, huzurumuz bozulmadan, vatandaşımızın devletine ve kurumlarına olan güveni zedelemeden yolumuza devam etmeye çalışacağız hem coğrafyanın, hem bütün mazlum coğrafyanın gözü üzerinde olduğu, umutlarının devam ettiği bir Türkiye’ye hizmet için yolumuza devam edeceğiz inşallah hepinize çok teşekkür ediyor hayırlı günler diliyoruz” şeklinde konuştu.
.
.
Toplantı sonrası İZDES çalışma heyeti Valilik birimlerini gezerek birimlerin çalışmalarını yerinde inceleyip bilgi aldılar.
.
.
.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.