Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı koordinasyonunda hazırlanan ‘’Türkiye Kamu-Üniversite-Sanayi İş Birliği (KÜSİ) Strateji ve Eylem Planı’’ çerçevesinde Yüksek Planlama Kurulunun Kararı ile onaylanan plan kapsamında oluşturulan Kastamonu KÜSİ Planlama ve Geliştirme Kurulunun 2018 yılı ikinci toplantısı Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz Başkanlığında yapıldı.

 

İlimiz 6. Kamu Üniversite İşbirliği Planlama Geliştirme Kurulu 2018 yılı 2. toplantısına ayrıca, Vali Yardımcısı Vedat Yılmaz, İl Sanayi ve Teknoloji Müdürü Cafer Açıkel, KÜSİ İl Temsilcisi Prof.Dr. Saim Ateş, ilgili kurum müdürleri, KUZKA temsilcisi, Oda temsilcileri, OSB Bölge temsilcileri ile Sanayiciler katıldı.

 

Özellikle Kamu, Sanayi İşbirliği Adı Anlamında Da Mesleki Eğitimle Sanayimizi Mutlaka Ve Mutlaka Buluşturmalıyız diyen Vali Karadeniz ; “Üniversite Sanayi İş birliğini geliştirmek adına yapılan toplantıda kurumların temsilcilerinin görüşlerini alacağız, bu işbirliğini nasıl daha ileriye götürebiliriz, hatta bunu nasıl ekonomik getiriye dönüştürebiliriz boyutuna doğru yönelmemiz gerekiyor ve önemli olan sonuç almak. Çalışmaları o çerçevede yürütmemiz gerekiyor dolayısıyla arkadaşlarımızında bu çerçevede özellikle sonuç odaklı kanaat ve görüş belirtmeleri, sorun olan noktalarda çözüm yollarıyla sunum yapmalarında fayda olduğunu düşünüyorum. Özellikle Kamu sanayi işbirliği adı anlamında da mesleki eğitimle sanayimizi mutlaka ve mutlaka buluşturmalıyız. Sanayicilerimizden de gelen talepler ve bu doğrultuda mutlaka bazı çalışmaları yerine getirmemiz şart” şeklinde konuştu.

 

Toplantıda KÜSİ İl Temsilcisi Prof. Dr. Saim Ateş tarafından, ‘’Kastamonu KÜSİ 2018 faaliyetleri, hedefler, gerçekleşenler ve 2019 faaliyetleri’’ ve ‘’2018 yılı Kastamonu KÜSİ İyi Uygulama örnekleri konusunda,

KOSGEB İl Müdürü Nevzat Erol tarafından, ‘’Kastamonu’da girişimcilik alt yapısını nasıl güçlendirebiliriz’’ konusunda,

KUZKA Birim Başkanı Özgür Yücel Yakar tarafından, ‘KUZKA’nın KÜSİ faaliyetlerine yönelik çalışmaları konusunda,

Sanayi ve Teknoloji İl Müdürlüğü Fizik Mühendisi Sadık Zuhur tarafından, KÜSİP ve İnavasyon Karnesi uygulamaları konusunda bilgilendirme yaygınlaştırılmasının sağlanması konusunda sunumlar gerçekleştirildi.

 

“Bundan sonraki hareket tarzımızı, fikir babından eylem planına doğru dönüştürmemiz lazım.” diyerek değerlendirmelerde bulunan Vali Karadeniz; “Ekonomi toplantılarında aldığım notlara göre yapılan kapsamlı çalışmalarda konu itibariyle geçişgenlik arz eden hususlar var. Örneğin ulaştırma konusu anlatılırken sanayiye değinilmiş, sanayi anlatılırken ulaştırmaya değinilmiş, neticede o irtibatlandırmaların kurulmuş olması güzel. Ben hem o toplantıların, hem de bu toplantıların sürecinde Kastamonu’nun farklı bir kulvarda da daha hızlı bir şekilde yol alacağına inanıyorum” ifadelerini kullandı.

KÜSİ faaliyetlerinin arttırılması ve daha etkin hale getirilmesi için kurul üyelerinin kendi kurum ve kuruluşları ile ilgili yapabilecekleri faaliyetler hakkında görüşlerin alınması ile toplantı sona erdi.

 

 

 

HABER VE FOTOĞRAF KAYNAK : www.kastamonu.gov.tr

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.