Kastamonu’da Koruma Seminerleri Başladı

 

Kastamonu Orman Bölge Müdürlüğüne bağlı 21 işletme müdürlüğünde görev yapan işletme müdürü, müdür yardımcısı, işletme şefi ve orman muhafaza memurlarına yönelik olarak 9 işletme müdürlüğünde planlanan koruma seminerlerinin ilki İhsangazi Orman İşletme Müdürlüğünde gerçekleştirildi.

Bölge Müdür Yardımcısı Bayram Koçkaya, Koruma Şube Müdürü Muharrem Uçukoğlu, Başmühendis Osman Erişen, Orman Bölge Müdürlüğü Avukatı Emine Müezzinoğlu, İhsangazi, Araç ve Samatlar Orman İşletme Müdürlüklerinin işletme müdürleri, müdür yardımcıları, işletme şefleri ve orman muhafaza memurlarının katılımı ile gerçekleştirilen seminerde Bölge Müdür Yardımcısı Bayram Koçkaya ve İhsangazi Orman İşletme Müdürü Sami Yılmaz’ın açılış konuşmalarının ardından Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğünden gelen görevlilerin ateşli silahlar konusunda teorik bilgi verdi ve atış alanına gidilerek bütün memurlar silahlarıyla hedeflere atış eğitimi yaptılar. Daha sonra sırasıyla;

-Eceler İşletme Şefi Çiğdem Akça Damga Yönetmeliği,

-Kirazlıtepe İşletme Şefi Mehmet Mustafaoğlu Nakliye Yönetmeliği,

-İhsangazi Orman İşletme Müdür Yardımcısı Ahmet Arslan; orman koruma ekipleri,

-İhsangazi İşletme Şefi Adil Gediz; orman suçlarının takibi, suç tutanaklarının tanzimi,

-Mergüze İşletme Şefi Şeyda Karataş; tazminat hesapları,

-Samatlar İşletme Müdürlüğü İğdir İşletme Şefi İslam Uslu; idari para cezalarının uygulanması,

-Araç İşletme Müdürlüğü Avukatı Yunus Cankurtaran da arama, el koyma, suçüstü hali, konularında sunum eşliğinde bilgiler verdiler. Uygulamada karşılaşılan durumlarla ilgili soru ve görüş alışverişinin ardından seminer sona erdi.

Seminerler 28 Ocak’ta Hanönü, 4 Şubat’ta Kastamonu, 11 Şubat’ta Küre, 18 Şubat’ta Durağan, 2 Mart’ta Cide, 11 Mart’ta Azdavay, 19 Mart’ta Bozkurt ve 31 Mart’ta Ayancık’ta da aynı içerikle tekrarlanarak korumada görevli, tüm personelin eğitimden geçmesi ve uygulamada birliğin sağlanması hedefleniyor.

 

 

 

 

Kaynak : www.kastamonuobm.ogm.gov.tr

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.