Kastamonu’da Öğrencilerin Akademik Başarılarının Arttırılması Toplantısı Gerçekleştirildi

Okullarımızda, öğrencilerin akademik başarılarının arttırılması için düzenlenecek olan çalıştay öncesinde değerlendirmelerde bulunmak üzere Valimiz Sayın Yaşar Karadeniz başkanlığında, bir toplantı gerçekleştirildi.
.
.
.
Toplantıya ayrıca Vali Yardımcısı Ünal Kılıçarslan, Belediye Başkan Yardımcısı Mehmet Yurt, İl Milli Eğitim Müdürü Cengiz Bahçacıoğlu ve ilgili kurum müdürleri katıldı.
.
.
.
Vali Karadeniz; ‘’  Eğitimin iyileştirilmesi, geliştirilmesi ve eğitim öğretim anlamında ilimizi bulunduğu noktadan başarı anlamında daha üst noktalara taşıyacak çalışmalara ağırlık vermemiz lazım. Toplantımızın amacı buna yönelik yapılacak bir çalıştayın hazırlık toplantısı olmalı. Eğitim konusunda çalıştay yapıp eğitimin kalitesini arttırmamız lazım.  Bu çalıştayla ilgili bir çalışma başlatarak olumlu sonuçlar alınacağına inanıyorum. Bu konu ile ilgili bir çalışma grubu oluşturalım çalıştayın konu başlıklarını, katılımcıları, tarihi, yeri ne şekilde olması gerektiği konusunda bir çalışma yapılsın hazırlanan taslakla tekrar bir toplanı yapalım. Yalnızca  öğretim olarak değil, eğitim olarakta üzerinde durmamız lazım, gençlerimizin, çocuklarımızın yetiştiklerinde sorunlu birey olarak değil, çevresi ile barışık, uyumlu, gerçek anlamda iyi bir vatandaşlık bilinci ile yetişmelerini sağlamak hepimizin boynunun borcu olduğunu düşünüyorum.” İfadelerini kullandı.
.
.
Çocukların aynı zamanda sosyal ve sportif aktiviteler içinde yer almaları, okuma alışkanlıklarının kazandırılması gibi konuların önemine değinildi.
.
.
.
.
.
.
.
.
.
.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.